Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prywatyzacja uzdrowisk
27.11.2012 11:40

Prywatyzacja uzdrowisk. Minister skarbu sprzedał kolejne

Mikołaj Budzanowski podpisał umowę prywatyzacyjną ws. Uzdrowiska Wysowa (woj. małopolskie). Inwestorem zostało konsorcjum polskich firm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Minister skarbu Mikołaj Budzanowski podpisał umowę prywatyzacyjną ws. Uzdrowiska Wysowa (woj. małopolskie). Inwestorem zostało konsorcjum polskich firm - podało Ministerstwo Skarbu Państwa.

Podpisana w poniedziałek umowa prywatyzacyjna zakłada sprzedaż pakietu 87,36 proc. akcji spółki Uzdrowisko Wysowa z siedzibą w Wysowej Zdroju za 10,50 zł za jedną akcję. Łączna cena to blisko 8,8 mln zł.

Inwestorem zostało konsorcjum spółek: Promet z siedzibą w Turku, Promet Cargo z siedzibą w Słubicach, Promet Trans z siedzibą w Turku oraz Tur-Trans-Gapsa z siedzibą w Dzierżąznej.

Kupujący zobowiązali się do utrzymania działalności uzdrowiskowej w spółce oraz do realizacji pakietu inwestycyjnego.

Prywatyzacja spółki była prowadzona w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia. Pozostałe akcje spółki, które należą do Skarbu Państwa zostaną udostępnione jej uprawnionym pracownikom.

Uzdrowiska Wysowa powstała z przekształcenia Przedsiębiorstwa Państwowego _ Uzdrowisko Wysowa _, które powstało w 1959 roku. Zajmuje się leczeniem uzdrowiskowym i rehabilitacją oraz produkcją wód mineralnych.

Działalność lecznicza prowadzona jest w szpitalu uzdrowiskowym, sanatorium oraz zakładzie przyrodoleczniczym. Wysowa jest jedynym uzdrowiskiem w Polsce, które prowadzi uzdrowiskowy ośrodek dializy pozaustrojowej.

Wysowa-Zdrój leży w kotlinie, otoczonej wzgórzami południowo-zachodniej części Beskidu Niskiego ok. 530 m n.p.m, tuż przy granicy ze Słowacją.

Czytaj więcej w Money.pl
Prywatyzują tę spółkę. Walczą tylko dwie firmy We wrześniu 2011 roku MSP zaprosiło do składania ofert w sprawie kupna 1 mln 295 tysięcy akcji CPP Prema.
Wyprzedają za bezcen polski majątek? Chaos i zbyt niskie ceny to zadaniem posłów skandal dotyczący prywatyzacji w Polsce.
Tagi: prywatyzacja uzdrowisk, prywatyzacja, gospodarka, minister skarbu, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz