Notowania

dreamliner
19.04.2013 15:38

Przełomowa decyzja w sprawie Dreamlinerów

Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787, wstrzymano bezterminowo w styczniu po incydentach z dwoma samolotami tego typu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(markjhandel/CC/fllickr)

Państwowy nadzór lotniczy USA może wkrótce wydać zgodę na wznowienie eksploatacji samolotów pasażerskich Boeing 787 Dreamliner, których loty wstrzymano ponad trzy miesiące temu z powodu usterek akumulatorów - poinformowały amerykańskie media.

Według nich po pomyślnych próbnych lotach Dreamlinera z przekonstruowanymi akumulatorami Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA) może ponownie wydać dla tych samolotów certyfikat technicznej niezawodności. Dziennik _ Wall Street Journal _ wyraził przypuszczenie, że dojdzie do tego jeszcze w piątek.

W ramach poprawek konstrukcyjnych akumulatory zaopatrzono w dodatkowe osłony ognioodporne. Ponadto miejsca ich zamontowania wyposażono w system wentylacyjny, automatycznie usuwający na zewnątrz samolotu dym i toksyczne opary.

Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo 16 stycznia po incydentach z dwoma samolotami tego typu - w jednym przypadku był to pożar litowych akumulatorów jonowych, a w drugim ich dymienie. Nie latają również dwa Dreamlinery będące w posiadaniu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Czytaj więcej w Money.pl
Dreamlinery bezpieczne? "Nie zapłoną" Przedstawiciele amerykańskiego koncernu Boeing Co. zapewniali dzisiaj w Tokio, że samoloty 787 Dreamliner są całkowicie bezpieczne, nie ma zagrożenia zapalenia się akumulatorów.
Próbny lot Dreamlinera. Jest bezpieczny? Sprawdzą czy jego zmieniony akumulator spełnia standardy bezpieczeństwa. Do prób wybrano maszynę wyprodukowaną dla polskiego LOT-u.
Tagi: dreamliner, business news, wiadmomości, wiadomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz