Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przesyłki kurierskie. Amazon chce używać dronów do dostarczania paczek

0
Podziel się:

Amazon prowadził testy z użyciem samolotów bezzałogowych, od wielu miesięcy, a poinformowała o tym oficjalnie w grudniu 2013 roku.

Przesyłki kurierskie. Amazon chce używać dronów do dostarczania paczek
(Don McCullough/Flickr)
bEKoQgMR

Firma sprzedaży wysyłkowej zwróciła się do amerykańskiego Federalnego Zarządu Lotnictwa (FAA) o pozwolenia na używanie dronów do szybkich dostaw zamówionych towarów - poinformował Amazon dzisiaj w oficjalnym komunikacie.

W liście do FAA, wysłanym w tym tygodniu, Amazon argumentuje: _ Jesteśmy przekonani, że nasi klienci pokochają ten pomysł. Jesteśmy zdeterminowani, by zastosować to rozwiązanie technologiczne w usługach dla naszych klientów na całym świecie, gdy tylko uzyskamy na to pozwolenie _. Na wieść o tym notowania firmy na giełdzie wzrosły o 4 proc.

Amazon prowadził testy z użyciem samolotów bezzałogowych, od wielu miesięcy, a poinformowała o tym oficjalnie w grudniu 2013 roku.

bEKoQgMT

Drony Octocopters mają wykorzystywane do dostarczania przesyłek o wadze nie większej niż 2,3 kg w ciągu 30 minut od złożenia zamówienia. Usługa ta, zwana Prime Air, miałaby zostać udostępniona w ciągu najbliższych pięciu lat. FAA nie zareagował w piątek na prośby o skomentowanie tych informacji - podaje AP.

W grudniu ubiegłego roku na swojej stronie Amazon zamieścił krótki filmik, na którym dron zabiera pakunek z zamówieniem z firmowego magazynu i dostarcza go prosto do domu klienta.

Los Prime Air zależy od tego, czy FAA zatwierdzi wykorzystanie samolotów bezzałogowych do celów cywilnych, choć jest już precedens - na Alasce wykorzystywane są komercyjnie dwa typy dronów ScanEagle i Puma. Dotychczas FAA wydała ok. 1400 pozwoleń policji i agencjom rządowym.

Oczekuje się, że otwarcie przestrzeni powietrznej dla cywilnych lotów jednostek bezzałogowych nastąpi w USA około 2015 roku, a w Europie rok później.

bEKoQgMZ

Amazon.com to firma z Seattle w USA specjalizująca się w sprzedaży przez internet i jeden z pionierów tego typu biznesu. Początkowo była to księgarnia internetowa, ale spółka wkrótce rozszerzyła asortyment na inne produkty i obecnie jest jedną z największych na świecie internetowych firm handlowych. W październiku 2013 roku Amazon ogłosił, że planuje otwarcie trzech wielkich centrów logistycznych w Polsce do 2015 r. Mają one zapewnić 6 tys. miejsc pracy.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKoQgNu
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)