Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przez Japonię Europa wstrzymuje produkcję

W związku z zakłóceniami w dostawach części koncern Toyota przerwie prace w swoich europejskich fabrykach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(David Villarreal Fernández/CC/Flickr)

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota wstrzyma na kilka dni produkcję w swoich pięciu europejskich fabrykach w związku z zakłóceniami w dostawach części, spowodowanymi przez trzęsienie ziemi i falę tsunami, które na początku marca nawiedziły Japonię.

Wstrzymane mają zostać prace w dniach 21-29 kwietnia oraz 2 maja w zakładach montażowych i zakładach produkcji silników w Wielkiej Brytanii, w zakładach montażowych we Francji i Turcji oraz w zakładzie produkcji silników w Polsce. Firma już wcześniej ogłosiła, że pod koniec kwietnia na 4-5 dni roboczych wstrzyma całą produkcję w większości z 14 fabryk w Ameryce Północnej.

Na skutek kataklizmu zapasy części w Japonii zmniejszyły się, przez co Toyota najwyraźniej ma problem z podtrzymaniem płynności produkcji. Nie ma na razie planu co do dalszego okresu produkcyjnego - przyznał koncern.

Tagi: trzęsienie ziemi w japonii, japonia, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, moto
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz