Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Qantas znów mają kłopoty. Kolejne usterki w Airbusach

0
Podziel się:

Podczas przeglądu silników odkryto niepokojący wyciek oleju.

Qantas znów mają kłopoty. Kolejne usterki w Airbusach
(PAP/EPA)

Podczas przeglądu silników w samolotach Airbus 380 linii lotniczych Qantas odkryto niepokojący wyciek oleju. Poza tym wciąż nieznane są przyczyny niedawnych awarii w dwóch samolotach tego towarzystwa - podał szef linii Alan Joyce.

Podczas weekendu inżynierowie Qantas przeprowadzili ośmiogodzinny przegląd wszystkich silników firmy Rolls Royce w Airbusach. W trzech z nich odkryli niepokojący wyciek oleju. - _ Sprawdzamy, co mogło spowodować wyciek. To nowe maszyny i nowe silniki, taka sytuacja nie powinna więc mieć miejsca _ - powiedział szef Qantas Alan Joyce.

Zapewnił też, że samoloty nie wystartują, dopóki nie zostanie wyjaśniona przyczyna awarii. _ Jest wiele możliwych przyczyn. Naszym zdaniem to mogła być kwestia materiału lub konstrukcji _ - dodał.

Kłopoty linii Qantas. Zobacz materiał telewizji ITN:

*Towarzystwa lotnicze *Lufthansa i Singapore Airlines, w których również latają Airbusy 380 z silnikami Rolls Royce'a, wznowiły loty po ukończeniu przeglądów.
W czwartek maszyna A380 linii Qantas z 466 osobami na pokładzie, tuż po starcie z Singapuru, miała poważne problemy z silnikiem, który w ich efekcie rozpadł się. Kawałki konstrukcji spadły z wysokości 2000 metrów na indonezyjską wyspę Batam. Maszyna na trzech silnikach zawróciła do Singapuru i tam lądowała awaryjnie.

Dzień później sytuacja powtórzyła się z Boeingiem 747 tych samych linii. Obie maszyny wyposażone są w silniki brytyjskiego Rolls Royce'a.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t115400.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/kolejny;samolot;linii;qantas;mial;klopoty;z;silnikiem,213,0,705749.html) Kolejny samolot linii Qantas miał kłopoty z silnikiem Samolot australijskich linii, lecący do Sydney, musiał zawrócić wkrótce po starcie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/94/t16734.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/linie;qantas;zawieszaja;wszystkie;loty;airbusow;a380,235,0,704491.html) Linie Qantas zawieszają wszystkie loty Airbusów A380 Silnik jednej z maszyn eksplodował w trakcie lotu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t115399.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/awarie;australijskich;airbusow;to;nie;byl;sabotaz,111,0,706159.html) Awarie australijskich Airbusów: To nie był sabotaż Według przedstawicieli linii lotniczych Qantas to były techniczne awarie.
business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)