Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ranking Millward Brown. 100 najcenniejszych marek świata

Najlepiej wyceniana marka na świecie ma wartość blisko 183 miliardów dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Komputer Świat)

Najlepiej wycenianą marką na świecie według rankingu Millward Brown jest bezdyskusyjnie Apple. Jej wartość według analityków firmy badawczej wynosi 182,951 miliarda dolarów. Apple tym samym utrzymało pozycję lidera z poprzedniego roku.

W pierwszej dziesiątce w ogóle dominują przedsiębiorstwa z branży technologicznej. Drugie miejsce przypadło IBM-owi, a trzecie Google. Odpowiednio firmy wyceniono na blisko 116 i 108 miliardów dolarów.

Niewielkie roszady w pierwszej trójce spowodowane są tym, że marka Google w zestawieniu z poprzednim rokiem straciła na wartości 3 proc. Pozwoliło to IBM-owi zając w rankingu miejsce internetowego giganta.

Wysoko w rankingu znajduje się także Mc Donald, Microsoft, Coca Cola i Marlboro. Jednak wycena tych marek nie stanowi nawet połowy z sukcesu Apple, bo nie przekracza stu miliardów.

Ostatnie trzy miejsca w rankingu Millward Browna przypadają telekomom - AT&T, Verizon oraz China Mobile. Ta ostatnia odnotowała najwyższy spadek w porównaniu z poprzednim rokiem, bo aż o 18 proc.

Jedne z największych spadków wartości odnotował Carrefour, bo w zestawieniu z 2011 rokiem jest to mniej o 43 proc. Spowodowało to, że marka firmy znalazła się o 39 miejsc niżej niż przed rokiem i zajęła 98 miejsce.

Niewiele powodów do radości ma też telekom Movistar, którego wartość spadła o 37 proc. oraz Bank of China, który odnotował 26 proc. spadek.

Jeśli natomiast chodzi o rekordzistów wzrostu to na głowę wszystkich bije Facebook, którego wartość wzrosła o 74 proc. i wynosi ponad 33 miliardy dolarów. Czarnym koniem okazała się być francuska firma Hermes Paris, której wartość urosła o 61 proc. oraz MasterCard (53 proc.) i Starbucks (43 proc.).

Czytaj więcej w Money.pl
Oto najbardziej wpływowi ludzie świata Barack Obama, Pippa Middleton i...komputerowy hacker znaleźli się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie magazynu Time.
iPhone 5 we wrześniu? Ma być smuklejszy i większy Jeszcze w tym roku Apple pokaże użytkownikom nowe urządzenia. Trwają spekulacje na temat tego, jak będą wyglądać.
Uwaga! Rośnie nowa bańka internetowa Dave Morin stworzył serwis Path pozwalający dzielić się zdjęciami. Firm, które chcą powtórzyć sukces Facebooka, jest jednak znacznie więcej.
Tagi: ranking firm, facebook, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz