Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rasmussen ostrzega przed zagrożeniami cyberprzestrzeni

0
Podziel się

Szef NATO twierdzi, że wiele krajów próbuje w sieci infiltrować sojusz.

Rasmussen ostrzega przed zagrożeniami cyberprzestrzeni
(World Economic Forum/CC/Flickr)
bEhIYwWd

*- _ To zagrożenia, którym NATO nie może się przeciwstawić za pomocą wojska i czołgów, bo pochodzą z cyberprzestrzeni - _mówi szef Sojuszu Anders Fogh Rasmussenh. *

W kuluarach seminarium, poświęconego zarządzaniu kryzysowemu, sekretarz generalny NATO powiedział dziennikarzom, że istnieje wielu aktorów na scenie międzynarodowej, którzy pragną _ wiedzieć, co się dzieje wewnątrz NATO i używają także cyberprzestrzeni, by osiągnąć swe cele _.

Agencja Associated Press pisze, że Rasmussen odmówił podania szczegółów czy też wymienienia z nazwy konkretnych grup działających w cyberprzestrzeni na szkodę NATO, stwierdził jedynie, że jest _ ich wiele _.

bEhIYwWf

Oświadczył, że należy rozwinąć zdolności w celu obrony przed takimi atakami.

NATO, jak pisze AP, zostało zmuszone do zajęcia się tym problemem po fali ataków w sieci przeciwko należącej do Sojuszu Estonii, do których doszło przed trzema laty.

Rasmussen powtórzył, że podstawową funkcją Sojuszu pozostaje obrona terytoriów i ludności swych państw członkowskich. Podkreślił jednak, że do modernizacji Sojuszu nie wystarczą żołnierze i czołgi wzdłuż granic i że trzeba mierzyć się z zagrożeniami, które mogą pochodzić z cyberprzestrzeni.

Uczestniczący w seminarium minister spraw zagranicznych Szwecji Carl Bildt przyznał, że w cyberprzestrzeni _ nie ma pokoju _ i że go nie będzie, dopóki _ nie zdołamy zapewnić tam bezpieczeństwa _.

bEhIYwWl

ZOBACZ TAKŻE:

bEhIYwWG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)