Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bp
30.01.2013 08:44

Rekordowa grzywna dla BP za wyciek w Zatoce Meksykańskiej

To największa grzywna w procesie karnym w historii USA. Zobacz, ile zapłaci koncern paliwowy za skażenie środowiska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bp.com)

*Naftowy gigant BP nie uniknie kary. Koncern zapłaci rekordowe 4 miliardy dolarów grzywny i odszkodowania za wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej dwa lata temu. Amerykański sąd federalny podtrzymał wcześniejsze ustalenia w tej sprawie. *

W listopadzie firma przyznała się do czternastu zarzutów, dotyczących między innymi tragicznej śmierci jedenastu pracowników platformy wiertniczej Deepwater Horizon. Ustalono też wysokość kary. _ To największa grzywna w procesie karnym w historii USA _ - mówił wtedy prokurator Eric Holder.

Teraz sąd potwierdził, że wysokość tej grzywny to miliard 260 milionów dolarów. Ponadto prawie 2,5 miliarda trafi do Krajowej Fundacji Ryb i Fauny, reszta - do Amerykańskiej Akademii Nauk. Wcześniej firma BP ustanowiła osobny fundusz odszkodowawczy w wysokości 20 miliardów dolarów dla tych, którzy ucierpieli w wyniku katastrofy.

Czytaj więcej w Money.pl
Naftowy gigant zapłaci rekordową karę? Chodzi o szkody spowodowane eksplozją platformy wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej dwa lata temu.
Za tę ugodę zapłacą prawie 8 miliardów dolarów Największa w dziejach branży naftowej w USA katastrofa ekologiczna, która rozpoczęła się w kwietniu 2010 roku, zaowocowała licznymi pozwami sądowym.
Paliwowy gigant ukarany. Zawyżał ceny? Na firmę została nałożona kara finansowa w wysokości blisko 2 mln zł.
Tagi: bp, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz