Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
apple
22.04.2011 14:30

Rekordowe wyniki Apple za drugi kwartał

Dochód ze sprzedaży telefonów zwiększył się aż o 126 procent w porównaniu do zeszłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(whatcounts/CC/Flickr)

Steve Jobs przez ostatnie trzy miesiące najwięcej sprzedał iPhonów - łącznie za kwotę ponad 12 miliardów dolarów.

To oznacza, że dochód ze sprzedaży telefonów zwiększył się aż o 126 procent w porównaniu do zeszłego roku. Łącznie na konto firmy z Cupertino wpłynęło blisko 25 miliardów dolarów, czyli o 82 procent więcej niż w drugim kwartale zeszłego roku - czytamy w interaktywnie.com.

Największym rynkiem zbytu urządzeń z logo jabłka jest Ameryka. Dochód w drugim kwartale wyniósł tam około 10 miliardów dolarów. Apple najbardziej zwiększyło swój udział na rynku azjatyckim, gdzie sprzedaż przez rok wzrosła o ponad 150 procent.

W porównaniu z pierwszym kwartałem, sprzedaż iPadów spadła o 38 procent. Nie wynika to jednak ze słabej sprzedaży drugiej generacji, a raczej z powodu roku rozliczeniowego Apple'a - rozpoczyna się on we wrześniu, a nie w styczniu, tak jak to ma miejsce w przypadku największych polskich firm. Najprawdopodobniej klienci w drugim kwartale odpuścili sobie starszą wersję i czekali na _ dwójkę _. Jeśli potwierdzą się doniesienia o sprzedaży iPada 2, to następny kwartał również może być rekordowy.

Przez rok znacznie zwiększyła się rola urządzeń przenośnych: MacBook, MacBook Air i MacBook Pro. W zeszłym roku Apple sprzedało ich około 1,8 miliona sztuk przy 1,1 miliona sprzedanych sztuk urządzeń stacjonarnych. W bieżącym kwartale mniejsze Maki sprzedały się w 2,7 milionach sztuk, a stacjonarne jedynie w milionie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t135170.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/newsy/mobile/pol-miliona-sprzedanych-ipadow-w-weekend-19576) Prawie pół miliona sprzedanych iPadów 2 iPad jedynka w ciągu dwóch pierwszych dni sprzedał się w liczbie 300 tysięcy sztuk. "Dwójka" już pobiła ten rekord.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/18823/38791_ipads.tiny.png ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/apple;bije;rekord;27;miliardow;dolarow;przychodu,179,0,756915.html) Apple bije rekord. 27 miliardów dolarów przychodu Urządzenia spod znaku jabłka przyniosły Jobsowi ponad 70-procentowy wzrost przychodów w pierwszym kwartale finansowym 2011 roku. Koncern sprzedał ponad 16 milionów iPhonów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t88107.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/newsy/ludzie/apple-znow-bez-steva-jobsa-18802) Steve Jobs tymczasowo odchodzi z Apple Jego obowiązki przejmie Tim Cook, ale Jobs będzie aktywny przy podejmowaniu decyzji biznesowych.
Tagi: apple, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz