Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Remontowa Shipbuilding podpisała kontrakt na budowę promu dla Danii

0
Podziel się:

Na pokład będzie mógł zabierać 160 samochodów oraz 600 pasażerów.

Remontowa Shipbuilding podpisała kontrakt na budowę promu dla Danii
(Polska Zielona Sieć/CC/Flickr)

Stocznia Remontowa Shipbuilding z Gdańska podpisała kontrakt na budowę promu z napędem gazowo-elektrycznym dla - położonej w środkowej Jutlandii - gminy Samso w Danii. Statek o długości 100 m będzie jednym z największych promów gazowych budowanych w stoczni.

Jak poinformowała stocznia w komunikacie, prom będzie przeznaczony do całorocznej obsługi ruchu pasażersko-samochodowego. Na pokład będzie mógł zabierać 160 samochodów oraz 600 pasażerów. Zamówiony prom ma spełniać restrykcyjne normy ekologiczne. _ Władze Samso kładą bardzo duży nacisk na ochronę środowiska naturalnego. Wyspa w 100 proc. zasilana jest energią pochodzącą z elektrowni wiatrowych _ - czytamy w komunikacie.

Stocznia podkreśliła, że _ będzie to pierwszy prom o takim napędzie budowany dla armatora z Danii _. Firma ma nadzieję, że _ będzie to początek ekspansji Remontowej Shipbuilding na trudnym i wymagającym rynku duńskim _.

Jak podano, kontrakt na budowę promu stocznia zdobyła w wyniku przetargu ogłoszonego przez duńską gminę we wrześniu ubiegłego roku. _ Wśród konkurentów ubiegających się o kontrakt na budowę promu znaleźli się potentaci europejskiego przemysłu stoczniowego, między innymi niemiecka stocznia _ - czytamy w komunikacie.

Cytowany w komunikacie przedstawiciel duńskiej gminy tłumaczy, że _ o wyborze stoczni z Gdańska zdecydowała m.in. wysoka jakość oferowanych statków jak również doświadczenie w budowie podobnych promów z napędem gazowym _.

Aleksandra Tesmer z Remontowej Shipbuilding poinformowała, że dotychczas stocznia zbudowała osiem jednostek z napędem gazowym, a dwie kolejne są w trakcie budowy.

Podała, że przychody stoczni za 2012 rok wyniosły ponad 0,5 mld zł, a na rok 2013 planowane jest przekroczenie 0,8 mld zł.

Remontowa Shipbuilding jest jedyną stocznią w Polsce budującą kompletnie wyposażone statki. Stocznia Remontowa Shipbuilding dawna Stocznia Północna) zajmuje się budową oraz remontem statków i okrętów, należy do grupy kapitałowej Grupa Remontowa, skupionej wokół Gdańskiej Stoczni Remontowej. Tworzy ją ponad 20 firm. W stoczni pracuje ok. 1,5 tys. osób, w tym ok. 500 jest pracownikami stoczni, a pozostały tysiąc jest zatrudniony przez firmy kooperujące.

Czytaj więcej w Money.pl
Miasto kłóci się o Lenina. Sąd to rozstrzygnie Sąd rozstrzygnie, czy przywrócenie historycznego wyglądu dawnej bramie prowadzącej do gdańskiej stoczni propaguje komunizm.
Upadli, ale teraz szukają chętnych do pracy Właściciel firmy ujawnił, ile zarobią najlepsi pracownicy.
"Wycofamy połowę wojsk z Afganistanu" Dania wycofa z Afganistanu ponad połowę swego 650-osobowego kontyngentu w sierpniu, na rok przed planowanym terminem - poinformowała dzisiaj premier Danii Helle Thorning-Schmidt.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)