Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Richard Branson otwiera nietypowy bank

Brytyjski biznesmen, twórca Virgin Group nie inwestuje jednak w sektor finansowy. Bank będzie bazą komórek macierzystych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Brytyjski biznesmen, twórca Virgin Group nie inwestuje jednak w sektor finansowy. Bank będzie bazą komórek macierzystych. *
*
Branson
jest znany z ciekawych i - co ważniejsze - rentownych pomysłów na biznes. I udało mu się kolejny raz zaskoczyć. Czy uda mu się również na tym zarobić, to się okaże w przyszłości. A zależy to również od regulacji prawnych, które obecnie nie wszędzie zezwalają na wykorzystanie w leczeniu komórek macierzystych.

W Virgin Health Bank - bo tak będzie się nazywała nowa instytucja - rodzice będą mogli przechowywać komórki macierzyste pobrane z pępowiny swoich dzieci przez okres 20 lat. Za zamrożenie jednej porcji komórek będzie trzeba zapłacić 3000 dolarów.

Wszystko po to, żeby móc skorzystać z nich do leczenia m.in.: chorób serca, raka oraz chorób Parkinsona i Alzheimera. W krytycznych przypadkach mogą być stosowane do leczenia innych członków rodziny.

Branson planuje rozdzielić gromadzone komórki na dwie grupy: te, przeznaczone do użytku publicznego i te, zarezerwowane wyłącznie dla członków rodziny.

"Jestem zafascynowany możliwościami, jakie dają komórki macierzyste i dlatego chciałbym każdemu umożliwić w przyszłości skorzystania z niedokrytego nawet jeszcze ic potencjału" - mówi dla UPI Richard Branson.

Ta firma to element strategii innowacyjności, którą przyjął Branson. W związku z tą ideą, biznesmen inwestuje w przyszłościowe przedsięwzięcia. Jednym z nich jest Virgin Galatic (firma organizująca podróże w kosmos), innym - inwestycje w rozwój technologii zwiazanych z biopaliwami.

Tagi: richard branson, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz