Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Roaming: Cena SMS-a spadnie o 60 procent

0
Podziel się:

Zgodnie z nowymi propozycjami, sms będzie kosztował maksymalnie 11 eurocentów.

Roaming: Cena SMS-a spadnie o 60 procent
(PAP/EPA)
bEJUoWXV

*Po obniżce cen za rozmowy z telefonów komórkowych za granicą, przyszedł czas na redukcję opłat za wysyłane smsy. Komisja Europejska przedstawi dziś projekt przepisów w tej sprawie. *

Zgodnie z nowymi propozycjami, sms będzie kosztował maksymalnie 11 eurocentów (bez VAT-u), co oznacza, że będzie tańszy nawet o 60 procent - mówi rzecznik Komisji Europejskiej Martin Selmayr. _ To będzie szczególnie ważne dla polskich konsumentów, którzy teraz, jadąc na przykład na wakacje do Hiszpanii, płacą bardzo wysokie stawki, zdecydowanie wyższe niż średnia unijna _ - dodał.

bEJUoWXX

Bruksela zamierza też doprowadzić do dalszej redukcji cen połączeń telefonicznych z zagranicy i zaproponuje sekundowe rozliczanie rozmów międzynarodowych. Chodzi o to, by uniknąć ukrytych kosztów. Obecnie za rozmowę, która trwała minutę i dwie sekundy, Europejczycy płacą tyle samo, co za połączenie dwuminutowe.

Nowe przepisy, które muszą być jeszcze zatwierdzone przez unijjne rządy i Parlament Europejski, powinny wejść w życie na początku lipca przyszłego roku, jeszcze przed rozpoczęciem wakacji.

bEJUoWYy
KOMENTARZE
(0)