Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rolls-Royce sprzedał rekordową liczbę aut w 2012 roku

0
Podziel się:

Rolls-Royce rozszerzył działalność na nowe rynki, m.in. w Ameryce Łacińskiej.

Rolls-Royce sprzedał rekordową liczbę aut w 2012 roku
(bindermichi/CC BY-NC-SA/Flickr)
bECFRjbF

Producent luksusowych aut Rolls-Royce poinformował w czwartek, że w 2012 roku sprzedał rekordową liczbę samochodów. Koncern odnotował wzrost sprzedaży już trzeci rok z rzędu, głównie dzięki nabywcom z USA i Chin.

_ - Mimo różnych wyzwań mieliśmy znakomity rok. Rolls-Royce prowadzi teraz ze znaczną przewagą na rynku najbardziej luksusowych aut _ - poinformował szef koncernu Torsten Muller-Otvos. Jak powiedział, w 2012 roku Rolls-Royce rozszerzył działalność na nowe rynki, m.in. w Ameryce Łacińskiej.

W 2012 roku Rolls-Royce sprzedał 3 575 samochodów w porównaniu z 3 538 w roku ubiegłym (wzrost o 1 proc.). Wynik ten jest jednak dość rozczarowujący w porównaniu z wynikami sprzedaży dwóch poprzednich lat, gdy koncern sprzedał o 31 proc. i aż 150 proc. więcej samochodów niż w roku poprzedzającym.

bECFRjbH

Najwięcej samochodów tej luksusowej marki kupili Amerykanie oraz Chińczycy. Trzecie miejsce zajęli kupcy z kontynentalnej Europy (wraz z Rosją), a następnie z Bliskiego Wschodu i regionu Azji i Pacyfiku. Rynek luksusowych aut przetrwał okres światowego spowolnienia gospodarczego bez większych trudów, m.in. dzięki niesłabnącemu popytowi z Azji.

Czytaj więcej o luksusowych samochodach w Money.pl
Rolls Royce dawał łapówki? Jest śledztwo Brytyjski koncern aerokosmiczno-zbrojeniowy poinformował, że współpracuje z państwowym Biurem do Spraw Poważnych Nadużyć w wyjaśnianiu domniemanej korupcji, jakiej dopuścili się jego zagraniczni pośrednicy.
Słynny reżyser w nietypowym projekcie To nie jedyna gwiazda zaangażowana w produkcję. Autorką scenariusza jest matka Keiry Knightley.
Ten samochód pomoże ci zauroczyć kobietę Brytyjski Rolls-Royce opracował technologię, która umożliwi prezentowanie w samochodzie gwieździstego nieba nawet wówczas, gdy nad głowami będzie pełno chmur.
bECFRjci
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)