Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rolls-Royce zbuduje reaktory dla okrętów podwodnych

0
Podziel się:

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało o zawarciu z koncernem Rolls-Royce kontraktu.

Rolls-Royce zbuduje reaktory dla okrętów podwodnych
(lorentey/CC/Flickr)
bECFUKNx

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało w środę o zawarciu z koncernem Rolls-Royce opiewającego na 800 mln funtów kontraktu w sprawie budowy i eksploatacji nowych atomowych reaktorów napędowych dla okrętów podwodnych.

Jak głosi komunikat resortu, kontrakt będzie realizowany przez 10 lat, zapewniając około 2 tys. miejsc pracy.

Nowe reaktory przewidziane są zarówno dla obecnie budowanych myśliwskich okrętów podwodnych klasy Astute, jak i dla planowanej serii nowych nosicieli rakiet balistycznych, które zastąpią znajdujące się w tej chwili w służbie okręty klasy Vanguard.

bECFUKNz

Według ministerstwa obrony, dzięki konsolidacji kosztów całego przedsięwzięcia w ramach jednej umowy brytyjscy podatnicy zaoszczędzą około 200 mln funtów. (PAP)

Czytaj więcej w Money.pl
Mają licencję na budowę elektrowni atomowej Przyznana licencja zawiera m.in. dokładny opis obiektów jądrowych, które na jej mocy mogą powstać, a także 36 szczegółowych wymagań.
Nie zbudują atomówek na Wyspach. Oto powód Splotem kilku niekorzystnych czynników tłumaczyli rezygnację z projektu budowy elektrowni jądrowych w Wlk. Brytanii szefowie filii niemieckich koncernów E.ON i RWE.
Iran rozpoczął instalację urządzeń. Będzie... Iran rozpoczął w styczniu w ośrodku w Natanzie instalowanie urządzeń nowej generacji do wzbogacania uranu.
bECFUKOa
business news
strategie firm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)