Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ropa łupkowa
20.06.2013 14:24

Ropa z łupków. Łukoil lobbuje za stymulacją wydobycia

Rosyjska prywatna spółka naftowa Łukoil we współpracy z rządem przygotowała dokumenty zawierające regulacje, które mają stymulować inwestycje w zagospodarowanie złóż ropy łupkowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Rosyjska prywatna spółka naftowa Łukoil we współpracy z rządem przygotowała dokumenty zawierające regulacje, które mają stymulować inwestycje w zagospodarowanie złóż ropy łupkowej - podał rosyjski portal informacyjny Neftegaz.ru.

Prezes Łukoil Wagit Alekpierow w kuluarach Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Petersburgu powiedział, że przygotowanie do zaawansowanych prac związanych z wydobyciem ropy łupkowej wymaga odpowiednich regulacji prawnych. Według szefa spółki naftowej, Łukoil we współpracy z rządem przygotował propozycje, które mają stymulować działalność w tym sektorze.

Kwestia wydobycia ropy z łupków jest aktualna dla Łukoila. W kwietniu br. spółka kupiła 100 proc. udziałów koncernu Samara-Nafta, do której należą złoża z potencjałem wydobycia ropy łupkowej. Samara-Nafta działa w rosyjskich miastach Samara i Ulianowsk. Spółka wydobywa 2,5 mln ropy naftowej rocznie i posiada rezerwy ropy szacowane na około 85 mln ton, co zadaniem Łukoila stwarza potencjał do wzrostu wydobycia.

Czytaj więcej w Money.pl
Łukaszenka złożył propozycję rosyjskiej spółce Szef białoruskiego państwa nie widzi także przeszkód w dostawach gotowych produktów również z Białorusi do Rosji.
Nie chcą już ropy. Kreml zerwał kontrakt Według tego kontraktu rurociągiem płynęło co najmniej 5 milionów ton ropy.
Rosja ukończyła inwestycję za 25 mld dolarów Transnieft, państwowy koncern zarządzający wszystkimi rurociągami naftowymi w Rosji, oddał do użytku drugą nitkę ropociągu Syberia Wschodnia-Ocean Spokojny (WSTO).
Tagi: ropa łupkowa, ropa, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz