Rosyjski miliarder, Michaił Prochorow, chce zainwestować 150 mln dolarów w uruchomienie nowego magazynu, witryny oraz stacji telewizyjnej o nazwie "Snob".
Andriej Szmarow, który będzie odpowiadał za całe przedsięwzięcie, mówi, że oferta skierowana jest dla osób, które odniosły sukces i chcą odnieść sukces.
Prochorow to jedna z takich osób. Ten 42-latek posiada fortunę wartą 22 miliardy dolarów. Dorobił się jej na początku lat 90., gdy prywatyzowano majątek ZSRR. Wiele osób pokroju Prochorowa kupowało wówczas państwowe firmy za ułamek ich wartości. Miliarder jest współwłaścicielem firmy Norilsk Nickel - największego na świecie producenta niklu - oraz Polyus Gold, największego rosyjskiego producenta złota.
Wyraz "snob" nie kojarzy się najlepiej. Jednak Szmarow podaje własną definicję tego słowa. Jego zdaniem snob, to taki "self-made man", człowiek, który własnymi osiągnięciami zyskał prawo do snobizmu.
Magazyn "Snob" oraz witryna WWW wystartują już w lecie. Będą poruszały tematykę związaną z biznesem, podróżami oraz stylem życia. Niedługo po ich debiucie zostanie uruchomiony też kanał telewizyjny.