Notowania

zakaz palenia
10.11.2010 06:48

Rosja krajem o największej liczbie palaczy na świecie

Papierosy pali prawie 44 milionów mieszkańców tego kraju. 17 proc. zgonów to wina tytoniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Alexey Fursov/Dreamstime)

Papierosy pali prawie 44 mln Rosjan - wynika z badania przedstawionego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w Moskwie.

Według danych z 2009 r. ponad 60 proc. mężczyzn i prawie 22 proc. kobiet w Rosji pali, co stanowi blisko 40 proc. całego społeczeństwa. Podczas prezentacji raportu rzeczniczka rosyjskiego Ministerstwa Zdrowia Marina Szewirowa ostrzegła, że 17 proc. zgonów w Rosji wiąże się z uzależnieniem od tytoniu._ - Co roku od 350 do 500 tys. osób umiera w Rosji z powodu tytoniu _ - zaznaczyła.

23 września Rosja przyjęła szereg posunięć w celu zmniejszenia konsumpcji tytoniu w ciągu najbliższych 5 lat o 15 proc., a w dalszej perspektywie - o 25 proc. Zapowiedziano zakaz palenia w miejscach publicznych, w środkach transportu, placówkach edukacyjnych, obiektach sportowych, restauracjach, lokalach rozrywkowych i miejscach pracy.

Rosja wypowiada wojnę palaczom? Zobacz materiał telewizji Russia Today:

_ - Do końca roku oczekujemy projektu ustawy, która zakaże palenia w miejscach publicznych i określi kary za złamanie tego zakazu. Nie będą niższe niż 1 500 rubli (ok. 50 dol.) _ - powiedział dyrektor Międzynarodowej Konfederacji Stowarzyszeń Konsumentów Dmitrij Janin.

Tagi: zakaz palenia, rosja, who, zdrowie, business news, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz