Notowania

madoff
03.02.2009 17:28

Rośnie piramida Madoffa. Trzy miliony ofiar?

Jedna z największych afer finansowych ostatnich lat zatacza coraz szersze kręgi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Jak donosi _ Times Online _ hiszpańska kancelaria prawna Creamdes Calvo-Sotelo, która reprezentuje poszkodowanych szacuje, że skutkami malwersacji finansowych bezpośrednio mogło zostać dotkniętych ponad trzy miliony osób.

Prognoza jest oparta na danych uzyskanych przez prawników z 30 firm, które reprezentują ofiary wartego ok. 50 mld dolarów przekrętu.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Oszustwo na  50 mld dolarów? Znany biznesmen aresztowany ]( http://news.money.pl/artykul/oszustwo;za;50;mld;dolarow;wpadl;znany;biznesmen,12,0,408332.html )
* [ Panika na Wall Street po aresztowania Madoffa ]( http://news.money.pl/artykul/panika;na;wall;street;po;aresztowaniu;madoffa,58,0,408378.html )

Wśród ofiar piramidy Bernarda Madoffa sa też duże instytucje finansowe i banki, takie jak np. hiszpański Santander, który stracił 2,3 mld euro powierzonych przez swoich klientów, bo zainwestował je w przedsięwzięcia firmowane przez Madoffa.

ZOBACZ REPORTAŻ O SAMOBÓJSTWIE INWESTORA, KTÓRY POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO PO TYM JAK STRACIŁ PIENIĄDZE W PIRAMIDZIE MADOFFA (ang.):

* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: madoff, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz