Notowania

Rosyjska biurokracja opóźnia inwestycje

Władimir Putin, podkreślił na spotkaniu z biznesmenami, że będzie zabiegał o powołanie unii celnej z innymi krajami regionu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monika Flueckiger/World Economic Forum/CC/Flickr)

Zagraniczni biznesmeni *skarżą się* na *bariery inwestycyjne w Rosji. Wyrazili to podczas spotkania z Władimirem Putinem (na zdjęciu), który podkreślił, że będzie *zabiegał o powołanie unii celnej z innymi krajami regionu.

Zagraniczni inwestorzy w Rosji wezwali premiera Władimira Putina do likwidacji biurokratycznych przeszkód. - _ Założenie firmy w Rosji trwa dwa razy dłużej niż w Europie czy w Chinach _ - mówił w Moskwie James Turley z firmy konsultingowej Ernst&Young. Wraz z CEO Siemensa Peterem Löscherem oraz innymi przedstawicielami zagranicznych firm Turley wziął 17 października udział w spotkaniu z Putinem. Podczas spotkania premier potwierdził swoje zamiary kandydowania na urząd prezydenta kraju podczas przyszłorocznych wyborów i obiecał wszystkim zebranym utrzymanie ciągłości w polityce gospodarczej Rosji.

Podczas spotkania premier wezwał także do utworzenia unii celnej, w której skład ma wejść Rosja, Białoruś i Kazachstan. - _ Pomoże to w koniecznej dywersyfikacji i restrukturyzacji naszej gospodarki _, powiedział Putin. Szef koncernu spożywczego Nestlé, Paul Bulcke podkreślił, że unia celna ma wprawdzie wiele zalet, jednak wszyscy zebrani _ zachęcają przywódców Rosji do dostosowywania krajowych norm do standardów WTO. _ Negocjacje akcesyjne pomiędzy Rosją a WTO ciągną się już od lat.

Tymczasem zachodni inwestorzy skarżą się nadal na zmienne przepisy prawne, korupcję i panujący w Rosji nepotyzm. Szef Kremla Dmitrij Miedwiediew wezwał niedawno do szybkiej poprawy krajowego klimatu dla biznesu.

Czytaj więcej o polityce władz Rosji
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t46519.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/putin;przekonany;do;wysokich;wydatkow;na;cele;socjalne,36,0,937508.html) Putin zabezpiecza się wydatkami socjalnymi Premier Rosji bronił ich mówiąc szefom zagranicznych korporacji, że to pomoże powstrzymać protesty _ oburzonych _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t85001.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zaskakujacy;apel;miedwiediewa;do;ministrow,43,0,936747.html) Zaskakujący apel Miedwiediewa do ministrów _ - Bez znajomości Internetu i umiejętności posługiwania się komputerem nie ma co marzyć o pracy w rządzie - _ zapowiedział prezydent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/t153740.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;za;polaczeniem;rosji;i;bialorusi,140,0,884620.html) Putin zdradził, kogo chce przyłączyć do Rosji Premier Rosji oświadczył, że popiera ideę połączenia się jego kraju z Białorusią.
Tagi: rosja, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz