Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nasza-klasa.pl
08.02.2010 12:10

Rosyjska DST i Naspers łączą aktywa

Jeśli dojdzie do połączenia, to będzie ono na poziomie Nasza-Klasa.pl i Gadu-Gadu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lukajani/Dreamstime.com)

Rosyjska firma DST, która ma ponad 75 proc. udziałów w internetowym serwisie Nasza-Klasa.pl, rozmawia z południowoafrykańskim holdingiem Naspers, kontrolującym komunikator Gadu-Gadu, o połączeniu polskich aktywów - podał rosyjski _ Kommiersant _.

Jak pisze dziennik, Naspers przeprowadza obecnie due dilligence (badanie prawne i finansowe) holdingu Forticom, który posiada udziały kilku internetowych serwisów społecznościowych: Nasza-klasa.pl, rosyjskiego Odnoklassniki.ru oraz litewskiego i łotewskiego One.lt i One.lv.

Jak podaje nieoficjalnie _ Kommiersant _, że _ jeśli dojdzie do połączenia, to będzie ono na poziomie Nasza-Klasa.pl i Gadu-Gadu _.

_ - Jak uważają eksperci, połączenie Naszej-Klasy i Gadu-Gadu uprości przyciągnięcie reklamodawców, a obniżenie kosztów (chociażby z tytułu połączenia sprzedaży i uniknięcia dublujących się prac) pozytywnie odbije się na dochodowości biznesu _ - pisze _ Kommiersant _.

Cytowana przez dziennik analityk Tatiana Mieńkowa powiedziała, że _ jeśli wziąć pod uwagę, iż obecnie obie firmy wychodzą mniej więcej na zero, to już po pół roku po połączeniu mają możliwość osiągnięcia dochodu _.

Dyrektor generalny DST Jurij Milner odmówił _ Kommiersantowi _ komentarza, nie udzielił go również Naspers.

Tagi: nasza-klasa.pl, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz