Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
30.07.2013 09:41

Rosyjski inwestor wybuduje w Chinach fabrykę nawozów

Budowa zakładu Eurochemu ma ruszyć w tym roku, a uruchomienie produkcji zaplanowano na 2014 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ernop/CC/Flickr)

Rosyjski producent nawozów mineralnych Eurochem wybuduje zakład produkcyjny w Chinach - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.

Budowa zakładu ma ruszyć w tym roku, a uruchomienie produkcji zaplanowano na 2014 rok. Inwestycja zostanie zrealizowana wspólnie z chińskim producentem nawozów potasowych Migao Corporation.

Rosyjsko-chińskie przedsiębiorstwo będzie produkować 60 tys. ton azotanu potasu i do 200 tys. ton wieloskładnikowych nawozów mineralnych (NPK) rocznie. Rosyjski inwestor zaznacza, że Chiny są strategicznym regionem dla spółki.

Eurochem powstał w 2001 roku. To jeden z największych producentów nawozów mineralnych w Rosji. Inwestuje m.in. w Stanach Zjednoczonych. Na początku lipca Eurochem poinformował o planach budowy przedsiębiorstwa, które będzie produkować amoniak i karbamid. Inwestycja ma kosztować około 1,5 mld dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec sporu między Unią Europejską i Chinami Po sześciu tygodniach negocjacji chińscy eksporterzy zobowiązali się do utrzymywania cen powyżej minimalnego poziomu.
Chiny nie chcą rozmawiać z premierem Japonii Chińczycy wezwali rząd japoński do podjęcia konkretnych kroków na rzecz poprawy stosunków a nie wygłaszanie pustych sloganów.
Szwecja kupi paliwo jądrowe od Rosji Według szwedzkiej gazety alternatywą wobec rosyjskiego eksportu energii do UE może być sprzedaż paliwa jądrowego.
Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz