Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
produkcja samochodów
29.08.2013 06:50

Rosyjski UAZ zmniejszył produkcję samochodów

W pierwszym półroczu tego roku rosyjska fabryka samochodów Uljanowskij Awtomobilnyj Zawod w Uljanowsku (UAZ) zmniejszyła produkcję samochodów o ponad 5 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mikdam/iStockphoto)

W pierwszym półroczu tego roku rosyjska fabryka samochodów Uljanowskij Awtomobilnyj Zawod w Uljanowsku (UAZ) zmniejszyła produkcję samochodów o ponad 5 procent w porównaniu do tego samego okresu 2012 roku - podała rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti.

W pierwszym półroczu br. przedsiębiorstwo UAZ, wchodzące w skład grupy Sollers, zmniejszyło produkcję o 5,1 proc. do 32,043 tys. samochodów w porównaniu do analogicznego okresu 2012 roku. Sprzedaż pojazdów marki UAZ spadła o 7,3 proc. wynosząc 31,274 tys. samochodów.

Udział eksportu w ogólnej strukturze sprzedaży wyniósł 17,1 proc. W okresie od stycznia do czerwca br. na rynkach zagranicznych zostało sprzedano 5,182 tys. samochodów marki UAZ. Jest to wzrost o 38 proc. w porównaniu do pierwszego półrocza ub.r. Przedsiębiorstwo Uljanowskij Awtomobilnyj Zawod produkuje samochody terenowe, ciężarowe, a także minibusy pod marką UAZ.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie jest dobrze. Mocny spadek produkcji Produkcja samochodów w lipcu tego roku spadła o 5,96 procent miesiąc do miesiąca oraz o 5,54 procent w relacji rok do roku i wyniosła 50 tysięcy 574 sztuki.
Rosjanie kupują mniej zagranicznych aut Jak podaje rosyjska Federalna Służba Celna import samochodów osobowych z krajów spoza Wspólnoty Niepodległych Państw spadł o 14,78 proc.
Tagi: produkcja samochodów, uaz, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz