Notowania

rosjak
28.01.2010 11:15

Rosyjskie konsorcjum zwiększyło eksport broni

Sprzedaż Rosoboroneksportu sięgnęła w ubiegłym roku 7,4 mld dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kremlin.ru/CC/Wikipedia)

Rosyjskie państwowe konsorcjum zajmujące się eksportem broni Rosoboroneksport zwiększyło w ubiegłym roku sprzedaż za granicę o 10 proc. - poinformował jego dyrektor generalny Anatolij Isajkin.

Sprzedaż Rosoboroneksportu sięgnęła w ubiegłym roku 7,4 mld dolarów, podczas gdy rok wcześniej wynosiła 6,72 mld USD.

Isajkin dodał, że połowa eksportu firmy przypadała na samoloty, śmigłowce i inny sprzęt dla sił powietrznych.

Szef Rosoboroneksportu podkreślił, że Rosja ma prawo dostarczyć Iranowi przeciwlotnicze systemy rakietowe S-300, ale odmówił zadeklarowania, czy jego firma się na to zdecyduje. Izrael twierdzi, że systemy S-300 mogłyby zostać wykorzystane przez Iran do obrony swych obiektów nuklearnych w razie ewentualnego ataku.

Głównymi klientami rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego są Indie, Algieria, Chiny, Wenezuela, Malezja i Syria - oznajmił Isajkin.

W sumie rosyjski eksport broni i sprzętu wojskowego osiągnął w 2009 roku wartość 8,5 mld dolarów, czyli nieco więcej niż rok wcześniej, kiedy wyniósł 8,35 mld USD - podał wcześniej szef Federalnej Służby ds. Współpracy Wojskowo-Technicznej Michaił Dmitrijew.

* [ Nowy rosyjski myśliwiec już na ukończeniu ]( http://news.money.pl/artykul/nowy;rosyjnki;mysliwiec;juz;na;ukonczeniu,161,0,581281.html )
* [ Rosyjski gigant chce pozyskać dwa miliardy dolarów ]( http://manager.money.pl/news/artykul/rosyjski;gigant;chce;pozyskac;dwa;miliardy;dolarow,230,0,580326.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: rosjak, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz