Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rupert Murdoch pociesza załogę News Corp.

0
Podziel się:

Szef News Corp. Rupert Murdoch zapewnił w e-mailu, że cała firma wyjdzie z kryzysu silniejsza.

Rupert Murdoch pociesza załogę News Corp.
(PAP/EPA)

Szef News Corp. Rupert Murdoch (na zdj.) zapewnił w e-mailu, rozesłanym do swoich pracowników po skandalu podsłuchowym w należącym do korporacji tabloidzie _ News of the World _, że cała firma wyjdzie z kryzysu silniejsza.

Biznesmen oświadczył też, że News Corp. podejmuje działania mające zapewnić, że tak poważne problemy nie pojawią się ponownie, a pracownicy, którzy nadużyli zaufania kierownictwa, muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

_ W związku z problemami w News International (wydawniczej części koncernu Murdocha) podejmujemy pilne kroki, by odnieść się do przeszłości i zapewnić, że poważne problemy nie pojawią się ponownie _ - napisał Murdoch w wiadomości rozesłanej po tym jak on i jego syn James odpowiadali wczoraj na pytania w jednej z komisji brytyjskiego parlamentu.

_ Ci, którzy nadużyli naszego zaufania muszą być pociągnięci do odpowiedzialności zgodnie z prawem _ - dodał szef New Corp. _ - Mam całkowitą pewność, że wyjdziemy z tego jako firma silniejsza. Odbudowanie zaufania zajmie nam trochę czasu, jednak jesteśmy zdeterminowani, by spełnić oczekiwania naszych udziałowców, klientów, kolegów i partnerów _ - przekonywał magnat medialny.

Wczoraj przed parlamentarną komisją śledczą na pytania posłów odpowiadali Rupert i James Murdochowie, a także Rebekah Brooks,była redaktor naczelna tabloidu _ News of the World _, który znalazł się w centrum afery podsłuchowej.

Rupert Murdoch przyznał, że jego korporacja nie wszczęła dochodzenia, gdy w 2003 roku Brooks przyznała przed jedną z komisji parlamentarnych, że gazeta płaci policjantom za sensacyjne informacje. Oświadczył, że _ NotW _ to zaledwie 1 proc. ogółu jego biznesu zatrudniającego w świecie 53 tys. ludzi. _ - To operacja tak mała, że mogła ujść mojej uwadze _ - stwierdził. Ostatni numer tabloidu ukazał się 10 lipca.

Murdoch dodał, że ufał ludziom, na których się opierał. Nie wyklucza jednak, że mógł nie być informowany o niektórych sprawach, a nawet mógł zostać wprowadzony w błąd. _ NotW _ jest oskarżany o podsłuchiwanie m.in. celebrytów, ofiar przestępstw, a także członków rodzin żołnierzy poległych w Afganistanie i Iraku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t152895.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/afera;new;of;the;world;odbije;sie;na;popularnosci;camerona,71,0,877383.html) Premier wpuszczał Murdocha tylnymi drzwiami Kolejne szczegóły afery podsłuchowej coraz bardziej szkodzą premierowi Davidowi Cameronowi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t47060.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/milioner;przeprasza;ludzi;w;ogloszeniach,95,0,874079.html) Milioner przeprasza ludzi w ogłoszeniach _ Mam świadomość, że zwykłe przeprosiny nie wystarczą _ - mówi Rupert Murdoch.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)