Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
murdoch
19.07.2011 10:47

Rupert Murdoch zeznaje w sprawie "News of the World"

Deputowani będą chcieli dowiedzieć się, czy obaj biznesmeni wiedzieli o podsłuchach bulwarówek News of the World i The Sun oraz o łapówkach dla funkcjonariuszy brytyjskiej policji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Komisja śledcza brytyjskiej Izby Gmin ma dziś przesłuchać Ruperta Murdocha oraz jego syna Jamesa (obaj na zdjęciu), właścicieli holdingu News Corporation. Deputowani będą chcieli dowiedzieć się, czy obaj biznesmeni wiedzieli o podsłuchach bulwarówek _ News of the World _ i _ The Sun _ oraz o łapówkach dla funkcjonariuszy brytyjskiej policji.

Afera podsłuchowa w Wielkiej Brytanii była już badana w 2003 roku, ale z wielką mocą wybuchła ponownie kilkanaście dni temu. W jej wyniku zatrzymano byłych szefów _ News of the World _ Andy Coulsona i Rebekę Brooks. Do dymisji podali się szef Scotland Yardu i jego zastępca, a sama bulwarówka została zamknięta.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t47060.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/milioner;przeprasza;ludzi;w;ogloszeniach,95,0,874079.html) Milioner przeprasza ludzi w ogłoszeniach
Sprawa ujawniła też bliskie związki niektórych jej bohaterów z brytyjskim premierem Davidem Cameronem. Andy Coulson był doradcą medialnym premiera, a Rebekah Brooks miała pojawić się na urodzinowym przyjęciu premiera.

Jonathan Hopkin z London School of Economics uważa, że afera podsłuchowa w coraz większym stopniu uderza w brytyjskiego premiera. - _ Premier stanął teraz w obliczu bardzo poważnych pytań o to, czy będzie w stanie przetrwać na Downing Street 10. Nie sądzę, żeby to był już moment krytyczny, ale premier jest wyraźnie osłabiony kryzysem. Każdego dnia nowe fakty w tej sprawie przybliżają kłopoty w jego kierunku _ - twierdzi Hopkin.

Brytyjscy śledczy badają też okoliczności śmierci byłego dziennikarza _ News of the World _. Ciało Seana Hoare zostało znalezione wczoraj wieczorem w jego domu. To właśnie on opowiedział w ubiegłym roku mediom o szczegółach praktyk podsłuchowych, co w konsekwencji doprowadziło do ponownego wybuchu afery. Brytyjska policja twierdzi, że śmierć dziennikarza jest na razie trudna do wyjaśnienia, choć _ nie wygląda na podejrzaną _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t128718.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afera;podsluchowa;policja;naciskala;na;guardiana,198,0,874182.html) Scotland Yard chciał tuszować wielką aferę? Najwyższe kierownictwo Scotland Yardu w prywatnych rozmowach z redaktorem naczelnym Guardiana Alanem Rusbridgerem twierdziło, że relacje gazety na temat tzw. afery podsłuchowej są nieprawdziwe i przesadne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t123330.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejne;aresztowania;w;sprawie;podsluchow,235,0,870379.html) Kolejne aresztowania w sprawie podsłuchów? Afera podsłuchowa w Wielkiej Brytanii nabiera coraz większego rozmachu. Będą zatrzymania kolejnych dziennikarzy, a cała sprawa może zachwiać brytyjskim rządem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t26753.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/to;koniec;tabloidu;news;of;the;world;zegna;sie;z;czytelnikami,54,0,870198.html) To koniec tabloidu. "News of the world" żegna się z czytelnikami W Wielkiej Brytanii ukazał się dziś ostatni numer gazety ze 168-letnią tradycją. Rupert Murdoch zamknął ją po wybuchu afery podsłuchowej.
Tagi: murdoch, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz