Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marek Knitter
|

Rusza kino w internecie, biletem reklama

0
Podziel się:

W repertuarze znajdzie się około tysiąc filmów dostępnych za darmo. Wystarczy obejrzeć reklamę.

Rusza kino w internecie, biletem reklama
(Monkey Business Images/Dreamstime.com)

_ Internetowe kino _ uruchamia dziś firma iplex.pl , na stronach której internauci mogą oglądać filmy w bardzo dobrej jakości i legalnie. Serwis finansowany będzie z dochodów z reklam.

_ - To jedyny nasz warunek na obejrzenie wybranej pozycji filmowej. Reklama jest emitowana przed filmem. Później trzeba odpowiedzieć na jedno proste pytanie. Jego udzielenie uruchamia emisję. Film oczywiście nie jest już przerywany żadnymi reklamami. Użytkownik nie musi się również logować, ani ściągać specjalnych aplikacji _ - mówi Money.pl Łukasz Skrzypek, założyciel i prezes firmy iplex.pl.

W ofercie iplex.pl znalazły się zarówno filmy pochodzące z repertuaru kina komercyjnego, jak i ambitnego. Rozszerzono ofertę o materiały podróżnicze, przyrodnicze, historyczne, a także bajki i kabarety. W kolejnych miesiącach pojawią się również seriale i koncerty.

_ - Do końca roku powinniśmy powiększyć listę do około 1500 filmów _ - dodaje Skrzypek.

W tej chwili iplex.pl współpracuje już z 20 dystrybutorami. Użytkownicy będą mogli obejrzeć również najnowsze produkcje takie jak: ,"Wojna polsko - ruska", ,"Mała Moskwa" czy _ Gomorra _.

_ - Osoby, które zdecydują się na rejestrację w serwisie będą miały m.in. możliwość wybrania określonych reklam. Część wpływów z obejrzanych w ten sposób filmów wpłynie do kasy producentów _ - mówi Money.pl, Arkadiusz Świerczewski - współtwórca projektu i przedstawiciel głównego udziałowca iplex.pl, firmy Warsaw Equity Holding.

Pozytywnie na temat takiej formy promocji wypowiadają się też przedstawiciele branży reklamowej. _ - To przejaw trendu, w którym wszelkie kanały komunikacji (prasa, radio) zostają wchłonięte przez sieć. _ - mówi Paweł Modzelewski, senior Interactive Planner w domu mediowym Starcom.

Większość operatorów telewizji kablowych i satelitarnych posiada w swojej ofercie możliwość obejrzenia wybranego filmu (VoD), ale dopiero po zapłaceniu około kilku złotych. Najbliższą konkurencją dla iplex.pl jest serwis należący do grupy Polsatu - ipla.pl. Tam nie ma jednak możliwości obejrzenia filmów fabularnych, a użytkownik musi zainstalować najpierw odpowiednią aplikację.

business news
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)