Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
salon
25.10.2012 07:08

Rusza salon smaku w Turynie, a w nim...oscypki

Impreza organizowana jest co dwa lata. Będzie też polska sekcja Slow Food.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cwbuecheler/CC/Flickr)

W Turynie rusza już po raz dziewiąty Salonu smaku, jak nazywają się organizowane co dwa lata tamtejsze międzynarodowe targi żywności. Wśród tysiąca wystawców jest także Polska.

Na osiemdziesięciu tysiącach metrów kwadratowych w kompleksie Lingotto, dawnym zakładzie Fiata, a dziś siedzibie jego dyrekcji, zaprezentują się producenci z całego świata.

W polskim pawilonie narodowym, przygotowanym pod auspicjami ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi, zobaczyć będzie można i skosztować 36 produktów. Jak powiedziała Polskiemu Radiu odpowiedzialna za stoisko Magdalena Głodek, to _ elita polskich smaków najwyższej jakości _.

Nie zabraknie i oscypków, które zrobiły furorę podczas poprzedniej edycji, o co postarali się producenci z Małopolski. Będzie też polska sekcja Slow Food, organizatora turyńskich targów. Potrwają one do poniedziałku 29 października.

Czytaj więcej w Money.pl
Szokująca oferta dla wyrzoconych na bruk Ośmiu zwolnionych z pracy dziennikarzy z Mediolanu otrzymało od dotychczasowego pracodawcy propozycję pracy w...rzeźni.
Włoskie wino rekordowo drogie? Oto powód Upały, które powróciły do środkowych i południowych Włoch wraz z falą gorącego powietrza z Afryki, przyspieszyły tegoroczne winobranie. Zakończy się ono jeszcze w październiku.
Masakra na polowaniach. Chcą zakazu Czternaście osób, w tym dziecko, zginęło w ciągu miesiąca na polowaniach we Włoszech - taki jest tragiczny bilans początku sezonu łowieckiego.
Tagi: salon, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz