Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
11.11.2009 11:00

Ruszamy na świąteczne zakupy, także w internecie

Jedna trzecia Polaków chce kupić prezenty w sieci. Większość użyje jej do porównywania cen.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Extra Ketchup/CC/Flickr)

Aż 33 proc. młodych Polaków zadeklarowało, że kupi w tym roku świąteczne prezenty w sieci. Podczas tegorocznych zakupów świątecznych użyjemy internetu przede wszystkim do porównania cen produktów.

O tym jak Polacy zamierzają korzystać z internetu przy zakupach świątecznych prezentów informuje raport firmy doradczej Deloitte, który przytacza serwis Handel-net.pl.

Szukając świątecznych prezentów polscy konsumenci najczęściej będą przeglądać serwisy aukcyjne, odwiedzi je 65 proc. klientów oraz porównywarki cenowe, z których skorzysta 64 proc. internautów.

Głównym powodem, dla którego polscy konsumenci nie zrobią masowych zakupów w sieci pozostaje przyzwyczajenie do oglądania produktów _ na żywo _. Tak deklaruje 77 proc. respondentów. Dodatkową barierą w internetowych zakupach jest obawa przez bezpieczeństwem takich transakcji, co deklaruje 60 proc. badanych.

Deloitte zbadał także między innymi, ile w tym roku Polacy przeznaczą na zakup prezentów, co kupią oraz co chcieliby dostać pod Choinkę. Pełny raport z badania Deloitte zaprezentuje 12 listopada br.

Raport Money.pl
*Ranking sklepów internetowych Money.pl i Wprost * W sklepach internetowych Polacy zostawią w tym roku, według prognoz, ponad 13 miliardów złotych, śrubując kolejny rekord. Dziennikarze Money.pl i tygodnika Wprost po raz kolejny zbadali największe i najpopularniejsze e-sklepy w Polsce. Czytaj w Money.pl
Tagi: internet, sieć, zakupy, prezenty, polacy, ceny, święta, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz