Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ryanair
13.05.2015 15:15

Ryanair wybuduje bazę techniczną we Wrocławiu

Będzie to trzecie tego typu centrum obsługi w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe)

Ryanair ogłosił wielką inwestycję. Pierwszą tego typu w Polsce i trzecią w Europie. Wybuduje w Porcie Lotniczym Wrocław centrum obsługi technicznej samolotów. Inwestycja jest warta 6 milionów euro.

Budowa centrum obsługi technicznej samolotów rozpocznie się w listopadzie. Obiekt planowo zostanie oddany do użytku w marcu 2016 roku. Będzie to trzecia w Europie, a pierwsza w Polsce baza techniczna Ryanaira. Wrocław konkurował z innymi polskimi i europejskimi miastami.

- Rozmowy na temat utworzenia centrum obsługi technicznej były prowadzone od kilku lat. Ryanair ponownie wybrał Wrocław. Od lat jest silnie związany ze stolicą Dolnego Śląska - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Nowa inwestycja to szansa na dalszy rozwój wrocławskiego lotniska, szkolnictwa oraz gospodarki całego regionu.

Dla Wrocławia i Dolnego Śląska oznacza do 150 nowych miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanego personelu, w tym licencjonowanych inżynierów, mechaników oraz personelu pomocniczego. Inwestycja warta jest ponad 6 mln euro.

Centrum obsługi technicznej Ryanair zaprojektowane jest z myślą o przeglądach typu "C" dla samolotów Boeing 737-800 (obecnie przewoźnik korzysta z ponad 400 takich maszyn, a do 2019 planuje rozbudowę floty do 500). Składać się będzie z nowoczesnego hangaru z dwoma stanowiskami na samoloty. Istnieje możliwość rozbudowy bazy o drugi hangar.

W stolicy Dolnego Śląska powstanie też zaplecze szkoleniowe. Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej prowadzi rozmowy z liniami lotniczymi Ryanair oraz z Lotniczymi Zakładami Naukowymi we Wrocławiu o rozwoju specjalizacji. Jej absolwenci podejmowaliby pracę w nowej bazie technicznej Ryanaira.

30 lat temu zaczynali od jednego połączenia z irlandzkiego Waterford do Londynu i jednego samolotu. Dziś Ryanair obsługuje ponad 1600 połączeń i lata do 30 krajów Europy i północnej Afryki. Jak zapowiada w rozmowie z Money.pl jej szef Michael O'Leary, już wkrótce za Atlantyk. Cała rozmowa z prezesem Ryanair znajduje się TUTAJ.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ryanair, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz