Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryanair będzie reklamował Podkarpacie

0
Podziel się:

Województwo promowane będzie m.in. w magazynie pokładowym, a logo regionu będzie widniało na jednym z jej samolotów.

Ryanair będzie reklamował Podkarpacie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prawie 24 mln zł wyda samorząd województwa podkarpackiego na reklamę regionu przez irlandzkiego przewoźnika Ryanair. Województwo promowane będzie m.in. w magazynie pokładowym tej firmy, a logo regionu będzie widniało na jednym z jej samolotów.

Umowa zawarta przez samorząd województwa z przewoźnikiem obowiązuje od marca do roku 2014. Irlandzka firma wygrała przetarg ogłoszony jeszcze w ubiegłym roku przez samorząd na tzw. promocję w liniach lotniczych. Ryanair jako jedyny zgłosił swoją ofertę w przetargu.

Jak powiedział marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta, prowadzone są szczegółowe rozmowy z Ryanairem odnośnie m.in. tego, co znajdzie się w najbliższym magazynie pokładowym. - _ Jedną z propozycji jaką złożyłem jest promowanie festiwalu polonijnych zespołów folklorystycznych, który odbędzie się w Rzeszowie _ - dodał.

Dyrektor handlowy Ryanair Collin Casey powiedział, że przewoźnik liczy, iż w tym roku przewiezie 78 mln osób. _ - I tyle potencjalnych czytelników będzie miał nasz magazyn pokładowy, w którym znajdzie się reklama Podkarpacia. Poza tym region będzie też promowany na naszej stronie internetowej, która notuje 100 mln wizyt miesięcznie _ - dodał. Zaznaczył, że w najbliższych latach przewoźnik chcę zwiększyć liczbę pasażerów przewożonych z i do podrzeszowskiego lotniska do pół miliona, z 300 tys. w 2010 r.

Promocja województwa przez irlandzką spółkę powinna się rozpocząć w przyszłym miesiącu. Ryanair jest największym przewoźnikiem korzystającym z lotniska w Jasionce. Samoloty tej firmy latają z Podkarpacia m.in. do Birmingham, Londynu i Girony koło Barcelony.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t92907.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/ryanair;przewiozl;u;nas;14;mln;pasazerow,69,0,799301.html) Ryanair przewiózł u nas 14 mln pasażerów Przewoźnik jest już u nas sześć lat. To trzecia firma lotnicza w kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t81136.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lufthansa;faworytem;w;wyscigu;po;lot,170,0,786858.html) Lufthansa faworytem w wyścigu po LOT? Za dwa tygodnie powinien być gotowy plan dla prywatyzacji LOT-u. Firma ma trafić na GPW
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t97591.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/aer;lingus;nad;kreska;boi;sie;przyszlosci,242,0,785906.html) Aer Lingus nad kreską. Boi się przyszłości Irlandzki narodowy przewoźnik w 2010 roku zarobił na czysto 47 mln euro.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)