Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryanair chce milionów od operatora Stansted

0
Podziel się:

Irlandzka tania linia lotnicza chce, by firma BAA, która zarządza podlondyńskim lotniskiem Stansted, zrezygnowała z opłat w wysokości 175 mln funtów.

Ryanair chce milionów od operatora Stansted
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef taniego przewoźnika, kontrowersyjny Michael O'Leary zapowiedział, że firma złoży skargę do nadzoru lotniczego w Wielkiej Brytanii. A jeżeli to nie pomoże uda się do sądu - donosi _ The Telegraph _.

Zdaniem szefa Ryanaira lotnisko przez pięć rat pobierało opłaty zawyżone o 35 mln funtów rocznie.

Zdaniem BAA słowa O'Learyego pojawiają się nieprzypadkowo tuż po tym, jak urząd antymonopolowy nakazał BAA sprzedaż lotnisk w Glasgow lub Edynburgu i Stansted. BAA twierdzi, że O'Leary ma więc interes w zaniżaniu wartości lotniska.

Czytaj w Money.pl
Koniec walki. Muszą sprzedać lotniska Operator największych brytyjskich lotnisk musi sprzedać podlondyńskie Stansted lub porty w Glasgow lub Edynburgu.
Spałeś na lotnisku bez posiłku? Złóż reklamację Prawa pasażera i obowiązki przewoźnika reguluje w takich sytuacjach unijne rozporządzenie (261/2004). Jego przepisy stosuje się do lotów pomiędzy wszystkimi państwami UE oraz wtedy, gdy wylatujemy z lotniska znajdującego się w kraju trzecim, ale celem podróży jest kraj członkowski. Linie lotnicze muszą mieć wówczas status przewoźnika wspólnotowego.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)