Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryanair grozi. Nie wpuści na pokład?

0
Podziel się:

Hiszpański sąd zdecydował, że opłata za brak wydrukowanej karty pokładowej jest nielegalna.

Ryanair grozi. Nie wpuści na pokład?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair zagroziły, że będą odprawiać z kwitkiem pasażerów, którzy przyjdą do odprawy bez wydrukowanej wcześniej karty pokładowej.

Dwa lata temu, Ryanair zniósł tradycyjne odprawy na lotniskach. Wszyscy pasażerowie muszą dokonać odprawy online i wydrukować własne karty pokładowe.

Obecnie przewoźnik znany z kontrowersyjnej polityki pobiera opłatę karną w wysokości 40 funtów za wydanie karty dla tych, którzy sami jej sobie nie wydrukowali - przypomina _ BBC _.

Zobacz także: Stewardessy Ryanaira pozują do charytatywnego kalendarza:

I to właśnie stało się przedmiotem sprawy w hiszpańskim sądzie. Sąd w Barcelonie orzekł, że opłata jest nielegalna, a firma łamie międzynarodowe prawo. W odpowiedzi linie lotnicze zapowiedziały, że mogą zaprzestać wydawania kart pokładowych na lotniskach. Pasażerowie bez wydrukowanych kart nie będą mogli więc dostać się do samolotu. Ryanair zapowiada odwołanie i liczy na zmianę wyroku.

Komentatorzy brytyjskiego serwisu spodziewają się - na podstawie doświadczeń wyniesionych z podobnych spraw z udziałem irlandzkiej linii - że Ryanair jest zdolny do wprowadzenia w życie swoich gróźb.

Czytaj w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)