Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tanie linie lotnicze
01.05.2012 19:58

Ryanair i Wizz Air konkurują o pasażerów

Konkurują cenami biletów, czy oferując atrakcyjniejsze połączenia. Od lipca obie linie będą oferować loty także z Modlina, konkurując na tych samych trasach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Irlandzki przewoźnik Ryanair oraz węgierski Wizz Air walczą w Europie o pasażerów cenami biletów, czy oferując atrakcyjniejsze połączenia. Od lipca obie linie będą oferować loty także z Modlina, konkurując na tych samych trasach.

Na lotniskach we Włoszech i Francji, które obsługują tanie linie, Ryanair obsługuje więcej pasażerów. Tak jest na przykład na lotnisku w Bergamo pod Mediolanem, Campino pod Rzymem, czy Beauvais pod Paryżem.

- _ W ubiegłym roku do Ryanaira należało ponad 50 proc. ruchu; Wizz Air jest tuż za nim. Obie linie oferują czasami konkurencyjne połączenia na tych samych trasach, dając pasażerom atrakcyjniejszą cenę _ - powiedział Giacomo Cattaneo z lotniska Bergamo.

W ubiegłym roku lotnisko obsłużyło ponad 8 mln 419 tys. pasażerów, z których 6 proc. stanowili podróżni z Polski. Najwięcej - 31 proc. - to turyści z Hiszpanii.

_ - Polacy przylatują do nas głównie z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Poznania, a od lipca także zaczną z Modlina, gdzie uruchomienie swoich rejsów zapowiedział zarówno Ryanair, jak i Wizz Air _ - powiedział Cattaneo.

Dodał, że cel podróży naszych rodaków to turystyka oraz biznes. _ - Tanie linie lotnicze to nie jest klasa biznes, choć z naszego lotniska latają również przedsiębiorcy w garniturach. Dla osób, które chcą odpocząć przed podróżują, mamy specjalny pokój VIP-owski, nie jest on w cenie biletu, ale można zapłacić dodatkowe euro, by móc odpocząć przed drogą _ - powiedział.

Na lotnisku Campino pod Rzymem pasażerowie Ryanaira stanowią aż 90 proc. Jak wynika z informacji lotniska, w ubiegłym roku przewieziono tam 5 mln podróżnych, kilka procent stanowili Polacy.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/53/21557.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/ryanair;i;wizz;air;planuja;ekspansje;na;wegrzech,248,0,1019384.html) *Oni chcą zarobić na uziemieniu linii Malev * Irlandzki przewoźnik Ryanair ogłosił otworzenie 26 nowych połączeń z Budapesztu.

Przewagę Ryanaira można zauważyć również na lotnisku Beauvais pod Paryżem, także obsługującym tanich przewoźników.

_ - Blisko 80 proc. naszych pasażerów lata z Ryanairem. Na lotnisku mamy specjalne punkty odpraw dedykowane pasażerom Ryanaira i punkt informacyjny _ - powiedział szef lotniska Marc Amoudry. Dodał, że jest jednak różnica w cenach między tymi dwoma przewoźnikami. Np. wydrukowanie karty pokładowej na lotnisku kosztuje 60 euro w przypadku Ryanaira, a 15 euro u Wizz Aira.

_ - Przylatuje do nas z Polski wielu turystów. Obaj przewoźnicy latają na trasach m.in. z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Poznania i Gdańska. Od lipca będzie to również Modlin _ - powiedział szef lotniska. W ubiegłym roku port obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów.

Port lotniczy w Modlinie będzie gotowy na Euro 2012. Pierwsi pasażerowie odlecą 16 lipca z Ryanairem, który tego dnia zapowiedział uruchomienie swoich połączeń. Drugą linią operującą z tego lotniska będzie Wizz Air - od 18 lipca.

Port w Modlinie zlokalizowany na terenie byłego lotniska wojskowego, wykorzystywany jest obecnie do przelotów cywilnych (głównie prywatnych).

Czytaj więcej o nowych połączeniach lotniczych w Money.pl
Oni też uciekają z Warszawy do Modlina Irlandzki przewoźnik Ryanair, chce uruchomić 19 nowych połączeń z podwarszawskiego lotniska.
Przybywa połączeń i pasażerów. A ma być lepiej Ponad 121 tys. pasażerów obsłużył w marcu 2012 r. wrocławski Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika.
Terminal kosztował 300 mln zł. Odleciał pierwszy samolot Lotnisko przejdzie prawdziwy test jednak dopiero jutro.
Tagi: tanie linie lotnicze, lotnisko, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz