Notowania

ryanair
15.08.2012 07:19

Ryanair latał ze zbyt małą ilością paliwa? Jest śledztwo

Maszyny tego przewoźnika trzy razy lądowały awaryjnie z powodu niedostatecznej ilości paliwa - podejrzewa rząd Hiszpanii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rząd Hiszpanii rozpoczął śledztwo przeciwko tanim liniom lotniczym Ryanair w związku z informacjami, że samoloty tych linii trzykrotnie lądowały w Walencji w trybie awaryjnym, ponieważ nie miały dostatecznego zapasu paliwa - poinformowała agencja EFE.

Ryanair odpiera zarzuty, twierdząc, że 26 lipca jego trzy maszyny lecące do Madrytu rzeczywiście lądowały w Walencji, ale nie z powodu niedostatecznej ilości paliwa, lecz burzy szalejącej wtedy nad hiszpańską stolicą.

Irlandzkie linie przyznały, że ich piloci zażądali zgody na natychmiastowe lądowanie w Walencji. Wyjaśniono jednak, że nastąpiło to dopiero po godzinie krążenia nad tamtejszym lotniskiem w oczekiwaniu na zgodę na lądowanie, kiedy ilość paliwa w zbiornikach samolotów zbliżała się do wymaganej przepisami rezerwy wystarczającej na dodatkowe 30 minut lotu.

Państwowa hiszpańska agencja bezpieczeństwa ruchu lotniczego (AESA) postanowiła jednak sprawdzić sygnały organizacji konsumenckich, które twierdzą, że maszyny Ryanair zabierają niewystarczający zapas paliwa, co naraża pasażerów na niebezpieczeństwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy, kontrowersyjny pomysł szefa Ryanair Zyski linii spadają, więc Michael O'Leary sięga po niestandardowe rozwiązania.
Dziesiątki nowych połączeń lotniczych. Stąd opłaca się latać W rozkładzie lotów naszych portów pojawiły się nowe kierunki. Rewolucja trwa też na polskim niebie - siatka połączeń jest coraz gęstsza.
Szef potentata: będziemy dwa razy więksi Tani, irlandzki przewoźnik podniósł prognozy zysku na ten rok. Mimo tego, że zamierza zimą uziemić część maszyn z powodu wysokich cen paliwa.
Tagi: ryanair, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, czołówki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz