Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryanair leci wysoko. Szef ujawnia plan

0
Podziel się:

Tani, irlandzki przewoźnik podniósł prognozy zysku na ten rok. Mimo tego, że zamierza zimą uziemić część maszyn z powodu wysokich cen paliwa.

Ryanair leci wysoko. Szef ujawnia plan
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Tani, irlandzki przewoźnik podniósł prognozy zysku na ten rok. Mimo tego, że zamierza zimą uziemić nawet 80 maszyn z powodu wysokich cen paliwa.

Ryanair spodziewa się, że między marcem 2011 a marcem 2012 zarobi 440 mln euro. To o 40 mln euro więcej niż w poprzednich szacunkach - donosi _ The Telegraph _. Między marcem a wrześniem zysk przed opodatkowaniem urósł aż o 28,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku 2010. Zamknął się kwotą 619 mln euro.
Liczba pasażerów w ciągu tych sześciu miesięcy była o 12 proc. większa niż przed rokiem. W sumie z usług Ryanaira skorzystało 40,1 mln ludzi.

Jednak zdaniem przedstawicieli linii w ciągu najbliższych miesięcy liczba pasażerów będzie mniejsza. Ryanair planuje między innymi uziemienie części maszyn ze względu na rosnące ceny paliw.

Zobacz także: Zobacz galerię zdjęć maszyn Ryanair:

Cytowany przez_ BBC _ szef Ryanaira Michael O'Leary podkreśla, że mimo trudnej sytuacji gospodarczej firma nie zamierza rezygnować z ekspansji. Jego planem jest podwojenie wielkości linii w ciągu najbliższych 10 lat.

Czytaj więcej o irlandzkim przewoźniku
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t187379.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/irlandia;minister;zmuszony;wrocic;z;polski;ryanairem,7,0,959495.html) Oszczędzają: Minister wyleciał Ryanairem Rząd Irlandii oszczędza nawet na podróżach służbowych ministrów.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/87/181079_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-kobiety/ponetne-stewardessy-w-kalendarzu-ryanair,0,958123.html) Ponętne stewardessy w kalendarzu Ryanair Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair opublikowały nowy _ rozbierany _ kalendarz. Na zdjęciach wdzięki w strojach kąpielowych i bieliźnie prezentuje 13 stewardess.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t92907.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/wielka;baza;ryanaira;we;wroclawiu,108,0,939372.html) Ryanair otworzy kolejną wielką bazę w Polsce To druga tak duża placówka przewoźnika w naszej części Europy.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)