Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Ryanair nie kupi 200 nowych Boeingów

0
Podziel się:

Szef linii Michael O 'Leary nie wyklucza jednak współpracy z koncernem z Seattle..

Ryanair nie kupi 200 nowych Boeingów
(PAP/EPA)

Szef linii lotniczych Michael O'Leary (na zdjęciu) zrealizował swoje pogróżki wobec Boeinga - przynajmniej częściowo.

Ryanair, największy europejski tani przewoźnik, zerwał prowadzone z Boeingiem negocjacje, dotyczące miliardowego zlecenia na dostawę 200 nowych samolotów. Stało się tak, po tym jak Boeing nie zgodził się na żądania Ryanair. - Linie lotnicze zredukują znacznie swoje inwestycje w latach 2012 - 2015 - poinformowała dziś irlandzka firma.

O'Leary zrezygnował z wcześniejszych pogróżek o całkowitym zakończeniu współpracy z Boeingiem. _ - Być może w przyszłości pojawią się inne możliwości współpracy firm Ryanair i Boeing _, powiedział O'Leary. Irlandzkie linie nie będą też prowadziły negocjacji z innymi producentami samolotów.

Flota Ryanaira składa się wyłącznie z maszyn Boeinga typu 737-800. Jednolity model samolotów pozwala Ryanairowi zaoszczędzić na kosztach serwisowania samolotów oraz szkoleniach.

200 nowych samolotów, o które toczyły się negocjacje, miało być dostarczonych w latach 2013-2016. Wcześniej flota Ryanaira zostanie wyposażona w kolejne 112 samolotów Boeinga.

Według O'Leary`ego obie strony porozumiały się co do ceny zakupu 200 maszyn, jednak Boeing nie chciał się zgodzić na inne warunki umowy, które obowiązywały przy okazji poprzednich transakcji. Pieniądze zaoszczędzone po rezygnacji z zakupu mają trafić ponownie do udziałowców.

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)