Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ryanair
27.08.2009 12:08

Ryanair płaci pół miliona euro za Traktat Lizboński

Szef linii lotniczych twierdzi, że nie ma w tym interesu. I świetnie się promuje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szef tanich irlandzkich linii lotniczych Ryanair, Michael O'Leary, opowiedział się za przyjęciem Traktatu Lizbońskiego w drugim referendum w Irlandii. *W końcu każda okazja jest dobra, by o sobie przypomnieć. *

Co ciekawe, public relations nie kończy się w tym przypadku na słowach. Nawet nie na kilku wulgaryzmach. Szef Ryanair zapowiedział, że wesprze zwolenników traktatu sumą 500 tys. euro.

Szef tanich linii lotniczych: "Traktat odrzucają analfabeci"

_ - Nie dawajcie wiary radykalnym idiotom, którzy zalecają odrzucenie traktatu, ponieważ W poprzednim referendum Irlandczycy odrzucili traktat większością 53,4 procent głosów. __ są to ekonomiczni analfabeci _ - mówi szef tanich linii lotniczych.

O'Leary argumentuje, że członkostwo w UE jest dla Irlandii korzystne i wskazuje powody, dla których należy poprzeć Lizbonę.

Są to m.in.: pomoc udzielona przez UE Irlandii w okresie głębokiego kryzysu sektora bankowego, pobudzanie wolnorynkowej konkurencji i deregulacji, co wychodzi na dobre konsumentom, otwarcie Irlandii na zagraniczne inwestycje, a także to, że _ twardogłowi przeciwnicy Lizbony nie nadają się do żadnej pracy _.

Public relations firmy czy walka z rządem?

O'Leary, choć sam ma na pieńku z rządem Briana Cowena z powodu nowego podatku lotniskowego, przestrzega rodaków przed głosowaniem przeciwko Traktatowi _ Ryanair zatrudnia 6,5 tys. pracowników w 26 państwach, w tym 2,5 tys. w Irlandii. _Lizbońskiemu tylko po to, by _ spuścić lanie _ rządowi.

Mówi, że taka postawa nie miałaby sensu i że interes narodowy Irlandczyków przemawia za tym, by byli oni _ w sercu Europy _.

Wiceprzewodnicząca partii "Sinn Fein" Mary Lou McDonald zarzuciła szefowi Ryanair, że popiera Traktat Lizboński, ponieważ dokument ten jest zgodny z podejściem jego linii lotniczych do gospodarki i praw pracowniczych, umożliwiając zatrudnianie pracowników na coraz gorszych warunkach i za coraz niższe stawki.

_ - Wyborcy muszą sobie zadać pytanie, czy rzeczywiście chcą, by Europa została zryanizowana _ - ostrzegła McDonald.
* WIĘCEJ O FIRMIE RYANAIR W MONEY.PL: *

*WIĘCEJ O IRLANDII O TRAKTACIE Z LIZBONY W MONEY.PL: *

Tagi: ryanair, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz