Notowania

ryanair w polsce
10.09.2013 14:32

Ryanair wraca na lotnisko w Modlinie. Sprawdź, od kiedy

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair od 30 września tego roku powrócą na podwarszawskie lotnisko w Modlinie - zapowiedzieli przedstawiciele przewoźnika oraz portu lotniczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair od 30 września tego roku powrócą na podwarszawskie lotnisko w Modlinie - zapowiedzieli przedstawiciele przewoźnika oraz portu lotniczego.

Na początku do i z Modlina realizowanych będzie 26 tras. Będą to połączenia do: Barcelony, Bolonii, Liverpoolu, Londynu Stansted, Mediolanu, Oslo, Paryża i Rzymu. Na tych ośmiu trasach samoloty Ryanair będą latać częściej niż osiem razy w tygodniu. Pozostałe 18 kierunków, do których będzie można polecieć z Modlina to: Bari, Bristol, Bruksela, Budapeszt, Chania, Cork, Dublin, Dusseldorf, East Midlands, Eindhoven, Frankfurt, Glasgow, Manchester, Marsylia, Palma, Piza, Sztokholm i Trapani.

W sezonie letnim Ryanair chce mieć 28 połączeń z Modlina - w siatce pojawią się także Alicante w Hiszpanii i Saloniki w Grecji.

_ - Cieszymy się z powrotu do Modlina. To dobra wiadomość dla nas, dla lotniska i dla pasażerów _ - powiedział na konferencji Michael Cawley z Ryanair. Przewoźnik chce w ciągu roku z tego lotniska przewozić 1,3 mln pasażerów.

Prezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin Piotr Okienczyc poinformował, że na lotnisku skończyły się testy systemu ILS pierwszej kategorii, czyli systemu wspomagania lądowania przy ograniczonej widzialności. W przyszłym roku na lotnisku ma działać system drugiej kategorii, dzięki któremu samoloty będą mogły lądować przy dużej mgle. To usprawni loty z Modlina, ponieważ do tej pory, kiedy nad lotniskiem była mgła, samoloty trzeba było przekierowywać na lotnisko na Okęciu.

Okienczyc zaznaczył, że port lotniczy rozmawia także z innymi przewoźnikami, by latali z Modlina. Nie ujawnił jednak, o jakie linie chodzi. Przyznał, że kilkumiesięczny okres przestoju na lotnisku osłabił pozycję negocjacyjną portu, ale powrót Ryanaira może ją ponownie wzmocnić.

Strony nie ujawniają szczegółów porozumienia umożliwiającego powrót irlandzkiej linii do mazowieckiego portu lotniczego.

Pod koniec lipca Ryanair przekazał, że będzie realizował swoje loty do i z Lotniska Chopina do 26 października br. Lotnisko w Modlinie informowało wówczas, że przewoźnik otrzymał od władz portu _ bardzo atrakcyjną ofertę, która po uwzględnieniu wszystkich możliwych zniżek daje przewoźnikowi oszczędności rzędu 65 proc. w stosunku do opłat na Lotnisku Chopina _.

Od początku lipca lotnisko w Modlinie, po ponadpółrocznej przerwie, może przyjmować ponownie duże samoloty pasażerskie.

22 grudnia 2012 r. inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch tzw. progów betonowych na modlińskim lotnisku - odcinków o długości 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego. Droga startowa skróciła się do 1500 m, dlatego samoloty takie jak Airbus A320 lub Boeing 737 nie mogły tam wykonywać operacji lotniczych.

Czytaj więcej w Money.pl
Ryanair wróci do Modlina? Jest decyzja Irlandzki przewoźnik miał pozostać na Okęciu do 2 września.
Dobiega końca remont na Lotnisku Chopina Samoloty startują i lądują na krótszej drodze, położonej na osi Ursynów-Ursus.
Pierwszy samolot wylądował w Modlinie O tym, że samolot chce lądować w Modlinie, władze lotniska dowiedziały się w piątek.
Tagi: ryanair w polsce, ryanair, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz