Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryanair zamierza podwyższyć ceny swoich lotów

0
Podziel się:

Irlandzki Ryanair przewiduje podniesienie opłat za przelot średnio do 12 proc. Przewoźnik lata m.in. na trasach z Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Łodzi i Gdańska.

Ryanair zamierza podwyższyć ceny swoich lotów
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Irlandzki Ryanair przewiduje podniesienie opłat za przelot średnio do 12 procent. Przewoźnik lata m.in. na trasach z Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Łodzi i Gdańska.

Jak informuje BBC, powodem wzrostu opłat są ceny paliw. Przewoźnik nowe stawki chce wprowadzić do końca marca 2012 r. Jednocześnie władze przewoźnika poinformowały, że linie już kupiły 90 proc. paliwa w tym roku, drożej o 18 proc. wobec ceny, jaką płaciły w zeszłym roku, ale poniżej aktualnych cen. W drugim kwartale bieżącego roku liczba pasażerów wzrosła o 18 proc.

Ryanair ogłosił już plany redukcji swoich zimowych zdolności finansowych, spowodowanych wyższymi kosztami paliwa._ - Musimy obciążyć konsumentów niewielkim wzrostem cen biletów, jednak będą one nadal niższe, niż te z 2007 roku _ - powiedział zastępca szefa Ryanair Howard Miller.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień, rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku kosztowała 99,61 dol.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t34809.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny;gazu;w;gore;rachunki;wyzsze;nawet;o;20;zlotych,39,0,873255.html) Od dziś będziemy płacić wyższe rachunki Wzrastają ceny gazu. PGNiG podwyżki tłumaczy wzrostem cen surowca na świecie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t101281.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/belka;podwyzek;bedzie;tyle;ile;potrzeba,10,0,832266.html) Belka: Podwyżek będzie tyle ile potrzeba W opinii szefa NBP, możliwe jest, że inflacja zacznie spadać już w maju. Zapowiada podwyżki stóp, ale zaznacza, że woli _ prowadzić politykę pieniężną skalpelem, a nie młotem pneumatycznym _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t75510.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zywnosc;zdrozeje;o;10;procent,178,0,810674.html) Żywność zdrożeje o 10 procent Wszystko przez kiepskie plony, drożejącą ropę naftową i także spekulacje.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)