Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ryanair
02.09.2006 13:38

Ryanair zarobi na usługach telekomunikacyjnych

RyanAir to pierwszy przewoźnik w Europie, który umożliwi pasażerom korzystanie z telefonow komórkowych i Internetu podczas lotu. I nieźle na tym zarobi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*RyanAir to pierwszy przewoźnik w Europie, który umożliwi pasażerom korzystanie z telefonow komórkowych i Internetu podczas lotu. *

Od połowy 2007 roku będzie więc można dzwonić, wysyłać SMS-y, MMS-y, przeglądać Internet oraz odbierać pocztę elektroniczną.

Na początek w technologie mobilne wyposażonych zostanie 50 samolotów. Władze Ryanair'a dodają, że zrobią wszystko, żeby rok później już cała flota Boeingów 737 dawała takie możliwości podróżnym.

Oczywistym jest, że firma w proponowanych usługach węszy kolejne źródło dochodu. Za każde połaczenie dostawać będzie bowiem opłatę od operatora.
"Zyski z tej współpracy pozwolą nam obniżyć ceny biletów na europejskie podróże, a to z kolei umożliwi nam uruchomienie kolejnych połączeń. Właśnie w ten sposób zamierzamy osiagnąć planowaną na rok 2012 rok roczną liczbę pasażerów - 80 milionów!" - mówi CEO Ryanair'a, Michael O'Leary.

Tagi: ryanair, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz