Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryanair znów prowokuje, wykorzystał papieża

0
Podziel się:

Tanie linie lotnicze wykorzystały wizerunek Benedykta XVI w reklamie.

Ryanair znów prowokuje, wykorzystał papieża
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Tanie linie lotnicze Ryanair zamieściły całostronicową reklamę w lewicowym dzienniku _ The Guardian _, w której posługują się wizerunkiem Benedykta XVI, odbywającego wizytę w Wielkiej Brytanii.

Według linii przelot papieża z Rzymu do Edynburga byłby o wiele tańszy, gdyby Benedykt XVI skorzystał z ich usług - zamiast Alitalii. Przewoźnik sugeruje jednak, że to nic straconego, ponieważ w październiku linie uruchamiają nową ofertę tanich przelotów, od pięciu funtów w jedną stronę.

Na reklamie widać uśmiechniętego Benedykta XVI witającego wiernych i chmurkę z napisem _ Shudda Flown Ryanair _ (Szkoda, że nie przyleciałem Ryanairem).

Nie wiadomo, czy napis pod zdjęciem - _ Oszczędzajcie pieniądze podatników _ - odnosi się do kosztów wizyty papieskiej czy też do podatku lotniskowego wprowadzonego przez rządy brytyjski i irlandzki i ostro krytykowanego przez Ryanair.

Wokół kosztów państwowo-duszpasterskiej wizyty papieża w Szkocji i Anglii ocenianych na 15 mln funtów, pojawiły się kontrowersje. Hierarchowie Kościoła katolickiego w Szkocji i Anglii wielokrotnie zapewniali, że koszty te zwrócą się z nawiązką. A po czwartkowym entuzjastycznym przyjęciu Benedykta XVI mało kto ma co do tego wątpliwości.

_ Guardian _, który w przededniu przyjazdu papieża zamieścił list ateistów dystansujący się od jego nauki, w piątkowym wydaniu wytłumaczył ciepłe powitanie Benedykta XVI przez Szkotów słoneczną pogodą, zdarzającą się Szkocji niezbyt często.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t21557.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/ryanair;przeprasza;za;pinokia;w;reklamie,106,0,644202.html) Ryanair przeprasza za Pinokia w reklamie Michael O"Leary przeprosił za użycie w ogłoszeniach zdjęć założyciela linii Easyjet.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t92907.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/ryanair;porzucil;pasazerow;a;teraz;za;to;zaplaci,67,0,620867.html) Ryanair porzucił pasażerów, a teraz za to zapłaci Chmura pyłu uziemiła klientów linii lotniczych, a te im nie pomogły. Pomogło wojsko.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)