Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rynek Open Source rośnie

Z danych IDC wynika, że znacząco rośnie wartość rynku oprogramowania opensource'owego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Z danych IDC wynika, że znacząco rośnie wartość rynku oprogramowania opensource’owego. *

Wpływy ze sprzedaży tego typu programów są wciąż stosunkowo niskie i nie odzwierciedlają rzeczywistej wartości tego rynku.

W 2006 roku do firm handlujących opensource’owym oprogramowaniem sprzedawanym samodzielnie (bez sprzętu) wpłynęło 1,8 miliarda dolarów. Analitycy IDC uważają, że w 2011 roku kwota ta wzrośnie do 5,8 miliarda USD rocznie.

Roczny wzrost CAGR wyniesie w latach 2006-2011 około 26 procent.

"To wczesny etap rozwoju i stosowania programów Open Source" - mówi Matt Lawton. "Ich rynek jest jeszcze dość niedojrzały. Szczególnie teraz, gdy jesteśmy świadkami realizowania opensource’owych projektów w każdym segmencie rynku oprogramowania. Mimo, że widoczny jest duży wzrost w przychodach z programów Open Source, musimy pamiętać, że dochody nie odzwierciedlają rzeczywistych udziałów tego typu oprogramowania w rynku. Wiele dystrybucji Wolnego Oprogramowania jest darmowych, a za te płatne należy wykupić licencje wówczas, gdy zdecydujemy się na ich używanie, a nie w momencie zakupu samego programu."

Na zwiększone zainteresowanie programami Open Source wpływa z jednej strony fakt, iż klienci zauważają, że dają one więcej swobody niż programy o zamkniętym kodzie, a z drugiej - coraz większe zainteresowanie tym rynkiem ze strony funduszy inwestycyjnych.

Tagi: open source, business news, manager
Źródło:
Kopalnia Wiedzy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz