Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca w polsce
14.01.2013 07:40

Rynek pracy w Polsce. Łaskawy dla specjalistów i menedżerów

Odsetek firm, które planują zatrudniać na te stanowiska zmniejszył się z 52 proc. w poprzednim kwartale do 48 proc. obecnie, zatem to wciąż niemal połowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gerenme/iStockphoto)

Mimo spowolnienia gospodarczego przeważająca większość firm nie zamierza zwalniać specjalistów i menedżerów. Dla pracowników średniego i wyższego szczebla polski rynek pracy wciąz jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w Europie. Tak wynika z badania międzynarodowej Firmy Antal International.

Jak wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Artur Skiba - dyrektor zarządzający Antal International, pracodawcy wciąż poszukują wykwalifikowanych pracowników, choć z zatrudnianiem na dużą skalę wstrzymują się w oczekiwaniu na spodziewaną już w drugim kwartale poprawę sytuacji gospodarczej.

_ - Odsetek firm, które planują zatrudniać na te stanowiska zmniejszył się z 52 proc. w poprzednim kwartale do 48 proc. obecnie, zatem to wciąż niemal połowa. Rynek pracy dla specjalistów i managerów w Polsce ma się całkiem nieźle - _ podkreśla Artur Skiba.

Do tego jeszcze odsetek firm zwalniających specjalistów i menedżerów pozostaje na stabilnym poziomie - zwraca uwagę dyrektor Skiba.

_ - Firmy może nieco ostrożniej będą tworzyły nowe miejsca pracy dla specjalistów i managerów. Poza przykładami fuzji i przejęć, nie należy się spodziewać redukcji zatrudnienia - _ twierdzi Skiba.

Największe zapotrzebowanie na pracowników średniego i wyższego szczebla w pierwszym kwartale tego roku będzie w sektorze usług dla biznesu i w centrach usług wspólnych.

_ - Ponad 80 proc. rekrutuje i planuje nadal rekrutować, ale również bardzo dobrze ma się branża IT oraz branża e-commerce - ta branża wydaje się przeżywać prawdziwy boom - _dodaje Skiba.

Plany zwolnień specjalistów i menedżerów dotyczą natomiast kancelarii prawnych, telekomunikacji oraz sektora budowlanego. Badanie przeprowadzone zostało w okresie od 8 pażdziernika do 30 listopada ubiegłego roku.

Czytaj więcej o rynku pracy w Polsce w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/m89917.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/praca;tymczasowa;przedswiateczny;czas;sprzyja;poszukujacym,227,0,1201635.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Teraz masz dużą szansę, żeby znaleźć pracę Po takie wsparcie najczęściej sięgają sieci kosmetyczne, drogerie lub sklepy odzieżowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m112506.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ponad;5;tysiecy;ludzi;na;bruk;to;przesadzone,93,0,1230173.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ponad 5 tysięcy ludzi na bruk. To przesądzone Jedna z czołowych finansowych korporacji, zapowiedziała znaczną redukcję zatrudnienia - aż o 6 procent.
Tagi: praca w polsce, praca, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz