Notowania

peugeot
08.01.2013 13:04

Rząd Francji chce, by Peugeot kupił Opla

Francuski rząd chce skłonić dotkniętego przez kryzys producenta samochodów Peugeot-Citroen (PSA) do przejęcia również pogrążonej w kłopotach niemieckiej firmy Opel - podają francuskie media.

Podziel się
Dodaj komentarz
(imago stock&people/EAST NEWS)

Francuski rząd chce skłonić dotkniętego przez kryzys producenta samochodów Peugeot-Citroen (PSA) do przejęcia również pogrążonej w kłopotach niemieckiej firmy Opel - podają francuskie media.

W poniedziałek dziennik _ Le Monde _ napisał na swojej stronie internetowej, powołując się na przedstawiciela francuskiego ministerstwa finansów i otoczenie prezydenta Francois Hollande'a, że w ten sposób ma powstać sojusz przeciwko największemu producentowi samochodów w Europie, koncernowi Volkswagen.

Już w lutym 2012 roku PSA i właściciel Opla, koncern General Motors, zawarli strategiczny sojusz. GM zwiększył udziały we francuskim koncernie do 7 proc. Od tego czasu trwały spekulacje o fuzji drugiego największego producenta samochodów w Europie z Oplem.

Według _ Le Monde _ francuskie ministerstwo finansów twierdzi, że GM może zgodzić się na fuzję, jeśli Francuzi bezpośrednio odkupią Opla. Pytaniem jest tylko, jak Peugeot zamierza to sfinansować. Pod koniec października francuski rząd musiał udzielić mu pomocy w postaci gwarancji finansowych na 7 mld euro.

W grudniu PSA i Opel nawiązały ścisłą współpracę, m.in. przez rozwijanie trzech wspólnych projektów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd da im miliony. Gdy Fiat zwalnia, będą zatrudniać Inwestor z branży motoryzacyjnej wyłoży 325 mln zł na nowe przedsięwzięcie.
W tej fabryce zaprzestaną produkcji w 2016 r. Zgodnie z oczekiwaniami, przeżywający poważne trudności finansowe niemiecki koncern Opel poinformował, że w roku 2016 zakończy produkcję w zakładach w Bochum.
Gigantyczne zwolnienia w Oplu. Tysiące ludzi straci pracę GM liczy się w tym roku ze stratami na rynku europejskim w wysokości od 1,5 do 1,8 mld dolarów.
Tagi: peugeot, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz