Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kobiety
05.03.2013 06:46

Rząd w Walii za zwiększeniem udziału kobiet w gremiach kierowniczych

Najwięcej kobiet mamy nadal w służbie zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MarcusPhoto1/iStockphoto)

Autonomiczny rząd Walii za przykładem Norwegii chce wprowadzić ustawowy, co najmniej 40-procentowy udział kobiet w zarządach instytucji publicznych, partii politycznych, mediów itp. - informuje BBC.

Z opublikowanych ostatnio w Walii badań wynika, że liczba kobiet zajmujących eksponowane stanowiska w zarządach walijskich organizacji publicznych zmniejszyła się z 38 proc. w 2009 roku do 35 proc. w kwietniu 2012 roku.

Najwięcej kobiet na stanowiskach dających im wpływ na decyzje jest w administracji publicznej służby zdrowia, choć także tam zaobserwowano nieznaczny spadek - z 48 proc. do 47 proc.

_ - Jest coraz więcej oznak, że zmniejsza się liczba kobiet pełniących eksponowane funkcje w życiu publicznym i społecznym. Rząd Walii jest zdecydowany odwrócić ten trend i liczy w tym względzie na pomoc ze strony innych organizacji _ - powiedziała walijska minister ds. równości Jane Hutt.

Czytaj więcej o sytuacji kobiet w Money.pl
Druzgocący raport Komisji Europejskiej Średnia różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w UE wynosi 16,2 proc.
Oto najbardziej wpływowa kobieta na Wyspach Stacja radiowa BBC 4 podała we wtorek listę 100 najbardziej wpływowych kobiet w Wielkiej Brytanii.
Tagi: kobiety, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz