Notowania

presspublika
31.08.2011 06:42

"Rzeczpospolita" na sprzedaż. Hajdarowicz weźmie wszystko?

Skarb Państwa ma 49 procent udziałów w Presspublice, wydawcy dziennika, których wartość jest wyceniana na 60,5 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bright Meadow/CC/Flickr)

Dziś mija termin składania ofert w sprawie kupna udziałów w Presspublice, wydawcy m.in. dziennika _ Rzeczpospolita _. Spółka Gremi Media zapewnia, że taka oferta wpłynie do Przedsiębiorstwa Wydawniczego _ Rzeczpospolita _, właściciela tych udziałów.

PWR zaprosiło inwestorów 12 sierpnia do negocjacji w sprawie sprzedaży udziałów w spółce Presspublica, stanowiących około 49 procent kapitału zakładowego. Oferty wstępne można składać do godziny 12._ - Przygotowujemy ofertę i na pewno do godziny 12 zostanie ona złożona _ - powiedział wczoraj doradca Gremi Media Jarosław Knap.

W połowie lipca spółka Gremi Media, należąca do krakowskiego przedsiębiorcy Grzegorza Hajdarowicza, złożyła list intencyjny w resorcie skarbu z propozycją rozpoczęcia rozmów o należących do Skarbu Państwa udziałach w Presspublice.

Wcześniej, na początku lipca, Gremi Media poinformowała, że kupiła spółkę Mecom Poland, która jest właścicielem 51,01 procent udziałów w Presspublice. Pozostałe 49 procent ma Przedsiębiorstwo Wydawnicze _ Rzeczpospolita _, które jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Mecom - sprzedając spółkę Mecom Poland - nie musiał proponować Skarbowi Państwa pierwokupu swoich udziałów w Presspublice.

Hajdarowicz zapłaci funduszowi Mecom 80 mln zł za udziały w Presspublice. Transakcja zostanie zamknięta dopiero po akceptacji UOKiK. Nowy właściciel liczy, że Urząd wyda zgodę pod koniec wakacji. MSP zapowiedziało wcześniej, że negocjacje ws. sprzedaży udziałów Skarbu Państwa odbędą się równolegle z pracami UOKiK.

Na 60,5 mln zł wyceniano wartość należących do Skarbu Państwa 49 procent udziałów w Presspublice - podał w sierpniu Presserwis, powołując się na informacje Ryszarda Głowacza, ówczesnego wiceprzewodniczącego rady nadzorczej PWR.

Presspublica to wydawca m.in. dziennika _ Rzeczpospolita _ (sprzedaż miesięczna około 140 tys. egz.), gazety _ Parkiet _ (sprzedaż około 9 tys.), tygodnika _ Uważam Rze _ (sprzedaż około 130 tys.). Grupa Gremi jest od prawie dwóch lat właścicielem tygodnika _ Przekrój _ i miesięcznika _ Sukces _. Za pierwsze cztery miesiące tego roku strata spółki wyniosła 8 mln 587 tys. zł. Przychody grupy w 2010 roku osiągnęły 220,9 mln zł, a zysk 8,1 mln zł.

więcej na temat SPRZEDAŻY Rzeczpospolitej w Money.pl
Newsweek i Rzeczpospolita w nowych szatach Portale prasowe po zmianach. Twórcy ograniczyli liczbę kolorów, ale mimo to jest znacznie ciekawiej.
Druga odsłona przejęcia Rzeczpospolitej Gremi Media ma już 51 procent spółki. Teraz chce kupić resztę od Skarbu Państwa.
MSP chce sprzedać udziały w Presspublice Resort skarbu w dalszym ciągu chce pozbyć się swoich udziałów w Presspublice - poinformował dziś rzecznik MSP Maciej Wewiór.
Tagi: presspublika, business news, kraj, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz