Notowania

saab
09.12.2011 05:53

Saab ma coraz mniej czasu. Kolejne ultimatum

Właściciele szwedzkiej marki mają czas do 14 grudnia na opracowanie wiarygodnego planu restrukturyzacji lub rozpoczęcie procesu upadłości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nahtanoj/CC/Flickr)

Właściciele szwedzkiej marki muszą w ciągu kilku dni opracować wiarygodny plan restrukturyzacji. Jeżeli tego nie zrobią ruszy proces ogłoszenia upadłości.

Decyzja szwedzkiego sądu to odpowiedź na pismo administratora producenta samochodów - donosi_ BBC. _ Jeżeli nie będzie odpowiedzi, firma może stracić ochronę przed wierzycielami.

Umowa sprzedaży Saaba dwóm chińskim firmom została zablokowana przez byłego właściciela marki General Motors. Amerykański koncern obawiał się niekontrolowanego transferu własności intelektualnej.

CZY CHIŃCZYCY KUPIĄ SAABA? (EURONEWS, ang.):

Saab jest winny pieniądze swoim dostawcom i 3700 pracownikom. Ci ostatni nie dostali jeszcze wypłat za listopad. Od kwietnia produkcja w fabryce Trollhatan została wstrzymana.

Czytaj więcej o
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t156354.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/saab;zbankrutuje;bedzie;wniosek,31,0,908063.html) Związkowcy chcą bankructwa motolegendy Dziś nie płacą pracownikom i czekają na ratunek z Chin. Czy to koniec pięknej, 74-letniej historii?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t75196.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/saab;broni;sie;przed;bankructwem,246,0,861174.html) Saab broni się przed bankructwem Szwedzki producent samochodów chce sprzedać zakład w miejscowości Trollhättan i pozyskać 300 mln koron.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t179323.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/z_rynku/artykul/saab;na;skraju;bankructwa;chinczycy;odbieraja;nadzieje,112,0,950384.html) Znany producent aut na skraju bankructwa Z powodu braku funduszy, z taśm produkcyjnych firmy od pół roku nie zjechał żaden samochód.
Tagi: saab, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz