Notowania

Przejdź na
saab
25.11.2009 07:00

General Motors nie udało się sprzedać Saaba

Firma Koenigsegg, która była zainteresowana przejęciem firmy, wycofała swoją ofertę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ian Muttoo/CC/Flickr)

*Firma Koenigsegg, która była zainteresowana przejęciem Saaba, wycofała się z tego przedsięwzięcia. W przyszłym tygodniu, po przeanalizowaniu nowej sytuacji, GM ma poinformować o swoich zamierzeniach wobec Saaba. *
Koenigsegg jest szwedzkim producentem luksusowych samochodów sportowych. W ubiegłym roku wyprodukował ich 18 (z ceną jednego egzemplarza przekraczającą milion dolarów). Informacje, że postanowił przejąć upadającego Saaba, pojawiły się w połowie roku.

Nie wiadomo na razie, z jakiego powodu Koenigsegg wycofał się z przejęcia Saaba. Agencja dpa zwraca uwagę, że GM i Koenigsegg podpisały tylko umowę wstępną, natomiast kwestie sfinansowania przejęcia Saaba pozostawały otwarte.

Saab zatrudnia obecnie 3,4 tys. osób. W zeszłym roku wyprodukował 93 tys. samochodów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ GM spłaci kredyt i odzyska kontrole nad Oplem ]( http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/gm;splaci;kredyt;i;odzyska;kontrole;nad;oplem,221,0,560349.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: saab, gm, sprzedaż, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, moto
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz