Notowania

plus gsm
26.03.2010 14:30

Sąd potwierdza: Plus GSM oszukiwał

Chodzi o reklamę iPlus dla ciebie z komputerem. Operator musi zapłacić ponad 800 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UOKiK)

Operator sieci komórkowej Plus *musi zapłacić 840 tys. zł. za wprowadzanie w błąd reklamą iPlusa. Sąd apelacyjny potwierdził, że Polkomtel *został słusznie ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Na zdjęciu prezes urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel

Chodzi o kampanię _ iPlus dla ciebie z komputerem _, która zawierała hasła m.in. _ Laptop z modemem iPlus tylko za 1 zł _ oraz _ Przyjdź do sklepu Vobis. Kup wysokiej klasy laptopa w zestawie z modemem iPlus tylko za 1 zł _.

Prezes UOKiK i sąd ocenili, że na ich podstawie konsumenci mogli odnieść mylne wrażenie, że kupią komputer wraz z modemem za złotówkę. Tymczasem atrakcyjna cena dotyczyła jedynie modemu - powiedziała w piątek rzecznik prasowy UOKiK Małgorzata Cieloch UOKiK.

_ - W ocenie Urzędu takie działanie, podobnie jak stosowanie mylących elementów graficznych - cena 1 zł umieszczona na ekranie komputera, a nie na modemie - mogło wprowadzać zainteresowanych ofertą w błąd, co do rzeczywistego przedmiotu reklamy _ - dodała Cieloch.

Sąd uznał, że treść reklamy wywołuje u konsumentów złudne wrażenie, co do możliwości nabycia laptopa i modemu w cenie 1 zł oraz rozczarowanie po uzyskaniu informacji, co do rzeczywistego zakresu promocji - podał UOKiK. Sąd uznał, że kara nałożona przez prezesa jest adekwatna - zaznaczył Urząd.

Oprócz kary finansowej prezes UOKiK nakazał obowiązek publikacji decyzji na stronie internetowej przedsiębiorcy przez sześć miesięcy i umieszczenie jej sentencji na jednej z pięciu pierwszych stron dziennika o zasięgu ogólnopolskim.

Spółka odwołała się najpierw do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który potwierdził decyzję prezesa UOKiK, a następnie złożyła apelację do Sądu Apelacyjnego, który w czwartek ją oddalił.

Prezes UOKiK zataką reklamę ukarał również firmę Vobis. Spółka odwołała się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale jedynie od wymiaru kary - ponad 175 tys. zł - podał Urząd.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Spółka z grupy Tell chce przejąć punkty sprzedaży sieci **Plus** ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/spolka;z;grupy;tell;chce;przejac;punkty;sprzedazy;sieci;plus,199,0,571335.html )
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) **
Tagi: plus gsm, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, telekomunikacja, manager, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz