Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sąd zakazuje Microsoftowi sprzedaży Worda

0
Podziel się

Sąd w Teksasie uznał, że popularny program narusza patent firmy z Toronto.

Sąd zakazuje Microsoftowi sprzedaży Worda
(Robert Scoble/cc/Flickr)
bEhbnHXF

Zakaz ma zacząć obowiązywać od 11 stycznia. Microsoft twierdzi, że są nim objęte wszystkie dostępne obecnie wersje Worda i pakietu Microsoft Office. Koncern ostrzega, że na zakazie sprzedaży ucierpią klienci - jeśli Word zniknie z rynku zanim firma znajdzie nowe rozwiązanie technologiczne.

Federalny sąd apelacyjny podtrzymał we wtorek orzeczenie sądu niższej instancji, skazujące Microsoft na zapłacenie 290 milionów USD za naruszenie praw patentowych i wydał zakaz sprzedaży popularnego edytora tekstów Word.

Microsoft odwoływał się od orzeczenia sądu w Teksasie, który w sporze patentowym rozstrzygnął na korzyść firmy i4i Inc. z Toronto. Jury w Teksasie uznało, że Word narusza jej patent.

bEhbnHXH

Kopie Worda sprzedane przed 11 stycznia nie będą objęte sądowym zakazem.

Przedmiotem sporu jest metoda przetwarzania elektronicznych dokumentów z wykorzystaniem wewnętrznych kodów z instrukcjami, dotyczącymi prezentowania informacji. Word 2003 i 2007 wykorzystuje do kodowania język XML (extensible markup language), zaadaptowany w sposób, naruszający - zdaniem sądu - prawa patentowe i4i.

ZOBACZ TAKŻE:

bEhbnHYi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)